Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A felállásnak vannak fázisai,...

A felállásnak vannak fázisai, vagy egyszerre történik meg?

Figyelt kérdés
Kislányom 13 hós és még nem állt fel (ezért külön aggódom :-( ). Viszont néha azt csinálja, hogy pl. az ágy előtt térdel (azt nagyon tud :-) ), kapaszkodik, és az jobb térdét felhúzza, csak pont az utolsó fázis nincs meg, hogy felhúzza magát kapaszkodásból, de mintha nem is motiválná a dolog, csak úgy megáll ebben a köztes mozgásban. Nálatok hogyan volt? Egyszerre csinálta meg a baba, vagy voltak fázisok?
2009. szept. 15. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:
nekem 7 hós a babám és egyszercsak felállt. minden fázis nélkül. holnap megyünk doki nénihez és azért rákérdezek nem lesz e görbe a lába. az is baj ha hamar áll fel meg az is ha későn. aggódhatunk így is úgy is:))))))
2009. szept. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk nem voltak fázisok, térdelni nagyon szeret, de ülésből húzza fel magát állásba. Ahogy az első válaszoló írta, az sem jó szerintem, ha túl korán történnek a dolgok. Kisfiam holnap lesz 6 hónapos, két hete állt fel először. Nagyon félek, hogy ó lábú lesz. Doktornőnk szerint ne izguljak, csak koraérett... Szerintem nem baj az, ha még csak ezután fog felállni a gyermeked!
2009. szept. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanígy volt. Lehet, hogy még nem annyira erős a lába, hogy megtartsa a súlyát. Ne aggódj, innen már hamarosan feláll, aztán tesz pár lépést a bútorok mentén, végül pedig elengedi és egyedül is menni fog. Az, hogy ez mennyi időt vesz igénybe, függ attól is, hogy mennyire bátor. A bátorság meg attól jön meg, ha megtanul esni (vagy magától vagy megtanítod), hátrafelé popóra, előrefelé a kezét kitéve. Az én lányom elég bátortalan volt ebben, kb. 1 évesen állt fel és most 3 hete megy, 15,5 hónapos.
2009. szept. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!