Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mennyit hizott 1 honap...

Kinek mennyit hizott 1 honap alatt 6-7 hos babátok?

Figyelt kérdés
A kislányom 2700 grammal született, most 7 hosan 7240 gramm. Az elmult honapba csak 14 dekát hizott, a doki szerint kevés. Vissza kell vinem sulymérésre 2 hét mulva. De hiába etetem, szerintem egyböl lemozogja. 4 hete megy négykézláb, 3 hete felült, másfél hete felállt, és lépeget. Nem sokat alszik napközbe, és amikor felvan meg se áll. Járt igy valaki? Mivel etessem, hogy hizzon is? Sokmindent eszünk már. 3 hosan kezdtük a gyümiket azt ette 5 hos koráig. Azota tejpép, fözelék, és néha husi. Tápszeres, a mildibé2, és midibé szép álmokat tápszert kapja. Más fajta tápszer lagtatobb? Eddig végigaludta az éjszakákat, mostanság meg felébred, mert éhes.
2009. szept. 15. 07:16
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
nekem a doki sinlacot irt fel, hogy hizzon a babam.
2009. szept. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Náekem 6 hónapos múlt egy hete a lányom, 5-6 hónap között 410 grammot hízott. 6hónapos koráig csak anyatejet kapott, átlagban havi fél kilót hízott.

A múlt héten viszont, amióta napi 1x kap mást, hízott 240 grammot, nem tudom a hozzátáplálás miatt, vagy rosszul mértem.

Majd a jövő héten kiderül.

Egyébként eddig evett almát, banánt, körtét, barackot, egyszer sinlacot anyatejjel és tejmentes almapépet szintén anyatejjel.

Furcsa számomra, hogy ettől ennyit hízhatott.

Melette persze ugyanúgy szopik.

Vasárnap volt 6970 gramm (3,95 kilóval született)

2009. szept. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%

Igen, én pont így jártam,(mi most 7 és fél hónaposak vagyunk) annyi különbséggel, hogy az én kisfiam 30 dekát hízott, de még erre is azt mondták, hogy kevés. DE hát most mit csináljak? Olyan mint a duracel nyuszi, meg sem áll, egész nap mászik, amibe csak tud belekapaszkodik és feláll, mindent le akar rámolni, pakol és pakol.

20 hetesen már magától ült, hat hónaposan pedig felállt. Ez van!!! Annyit eszik amennyi jól esik neki, szerintem ne erőltesd az evést. Legalább is az enyém elfordítja a fejét, hogy már nem kell.

Mi is tápszeresek vagyunk, én éjszakára tejpépet szoktam adni neki.

Egyébként az etetőszékbe nekem kész rémálom beleültetni, mert nem szeret ott lenni(nem tud megmaradni egy helyben)

Ha pedig kiveszem onnan és úgy etetem akkor kb. másfél óra egy étkezés! Szóval, átérzem a helyzetedet!

2009. szept. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
Az én babám 6 és 9 hónapos kora között kb 10 dekát hízott. Ez az időszak pont nyárra esett, dögmelegben nem is vártam el tőle, hogy egyen, ráadásul akkor kezdett el négykézlábazni, jönni-menni. A védőnő mondta, hogy adjak neki többet enni, dehát hogy? nyomjam le a torkán?. Szerintem meg nem baj, mert a babám jókedvű és mosolyog és amit megevett, azt le is mozogta. Most hűvösebb van, újra rendesen eszik és újra elkezdett hízni.
2009. szept. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, kicsit megnyugodtam, hogy nem csak mi nem akarunk hizni. Nekem is egy duracelnyuszi, mindig mosolyog, nevetgél, nagyon jókedvü. Enni eszik nyugodtan, ritka ha mocorog közbe. Hajnal 3-kor eszünk elöször és kb este 7-kor utoljára. 3 óránként eszünk, tápszer, gyümölcs, fözelék, tejpép.
2009. szept. 15. 09:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!