Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hós babátok napirendje hogy...

6 hós babátok napirendje hogy néz ki? nekünk nem igazán jön össze.

Figyelt kérdés
már elkezdtük a kóstolgatást, délelőtt gyümi, uzsi gyümi. de állandóan kicsúszom az időből, van hogy átalussza az etetést, vagy a fürdetést, vagy hamarabb kel és az egész összevissza alakul. próbálnék napirendet tartani, de nem megy. nektek megy? hogy csináljátok? belefér a főzés és a házimunka is? kezdek kétségbe esni.
2009. szept. 13. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
7.-7.30 körül kelünk,(6-kor felébred,ilyenkor magunk közé vesszük),ekkor szopizik.9 körül gyümit eszünk.10 óra fele ált. alszik,úgy 12-ig.Ebéd főzelék,néha még szopizik utána.Megyünk sétálni.15-15.30 fele szopizik,18.30 körül fürdünk,19.30 fele szopi és alszik.Reggel megcsinálom a házimunkát(panel,így gyorsan megvan).Délelőtt meg főzök amikor alszik,vagy viszem magammal a hordozóba és úgy főzünk.7 hós.
2009. szept. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

6.5 hónapos a picim. Reggel fél 7-kor kel, megszoptatom. Fél 9-től visszaalszik kb.egy-másfél órát. 10 körül tízórai, gyümölcs (alma-barack, vagy csak az egyik), de rögtön szoptatom is ha megette a gyümölcsöt. 12 körül fél órát alszik. Fél 2-kor szoptatom, és megkínálom főzelékkel (valamilyen zöldség, vagy almával vagy krumplival keverve). Legközelebbi szopi fél 5, majd este fél 8. Mindig fürdés után kapja az esti cicit, negyed 8-kor fürdetünk. A déli alvás után már csak egyszer alszik szintén fél órát.

A levegőre sokszor kimegyünk, mert magánházban lakunk, így van, hogy csak 5-10 percre kiugrunk megetetni a ciciát, megnézni a virágokat, vagy leülünk a hintaágyra, aztán bejövünk, lefekszünk a nagyágyra, ott játszunk, vagy a konyhában vagyunk, Ő a járókában, én pedig villámgyorsan addig csinálom a dolgom. Sajnos nekem azon kívül, hogy az Ő főzijét elkészítem, semmi másra nincs időm, nélkülem nem megy a játék. Remélem ez majd később változik.

2009. szept. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Óramű pontossággal nem tudjuk tartani mi sem, de szerintem nem is ez a lényeg, hanem hogy egymás után mindig ugyanaz történjen. Néha többet alszik, néha kevesebbet, úgyhogy már emiatt sem egyformák a napok.

A főzés és a házimunka nekem is nehezen jön össze. Utálok úgy főzni, hogy közben sír :-(

Néha veszek neki bébiételt, vagy egyszerre többet csinálok és lefagyasztom, ezzel is nyerek egy kis időt.

2009. szept. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Szia, szerintem ne aggódj, nem ti vagytok egyedül így ezzel a kérdéssel. Sajnos nálunk sem jön össze a napirend, pedig én "nagyon" próbálkozok. A házimunkát pedig "együtt" végezzük, ahol dolgom van, oda viszem. Persze amíg ő alszik, gyorsabban megy a munka nekem is!
2009. szept. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hat hónapos a kislányom, és a napirend a következő: fél hétkor kelés, szopi, mert megy a tesó iskolába. Kilenc körül gyümölcs, azután alvás kb. délig, fél egyig. Ezután szopizik, majd fél kettő körül megyünk sétálni, fél ötre a tesóért a suliba. Séta alatt a babakocsiba még szundít egy órácskát. Hazaérünk, szopizik öt körül, majd játszunk, ha jó idő van még levegőzünk az udvaron. Hétkor fürdés, majd szopi, és fél nyolckor már alszik.
2009. szept. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. A házimunkát az alávsidőben végzem, minden másnap főzök csak, és nekem sokat segít a tesó, aki őrzi rövidebb ideig a babát, ha valamit feltétlenül meg kell csinálnom.
2009. szept. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Sziasztok! 6hónapos a kis lányom a mi napirendünk

6körül szopizik és kis dallolás után néha a cicin alszik is tovább

8 kor ébred, játék(Ő egyedül is tud játszani, de néha oda kell menni hozzá )

10kor ujra szopizik és nemsokára alszik 1-1.5órát

ébredés után játék, séta

14kor szopi kis idő múlva alvás

ébredés után játék majd készítem neki az uzsit fél5-5 körül kapja,majd játék várjuk apát, séta.

este fél8 kor van a fürdés így van ez az 1. nap óta fürdés után cicizés melyen mély álomba szenderül.

Mindig tartottam magam az esti fürdéshez így az esti és reggeli dolgok ugyan azok kezdetektől a nap többi része hónapról hónapra változott természetesen mindig őt figyeltem és így probáltam neki segíteni.

Szerintem a napközbeni alvás nagyon fontos ettől lesznek a babák kiegyensúlyozottak és boldogok és ha ők azok mi is azok vagyunk. Kitartás mindenkinek akinek még nincs napirendje.

2009. szept. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6,5 hónapos a kislányom.

Reggel 6-7 óra körül kel, akkor iszik tápszert. 8 körül elmegyünk boltba, hazaérünk kb. 9-1/2 10-re, eszik egy kis gyümölcsöt, aztán alszik. Addig én felteszem főni az ebédet, teszek-veszek amíg fel nem ébred. Délelőtt kb. 1-1 1/2 órát alszik. Mikor felébred kicsit játszik a szőnyegen, vagy körbekússza a szobát :)

Délben főzeléket eszik, aztán játék. 1 óra felé megint alszik, van amikor 2 óra hosszát is. Mikor felébred 3 óra körül eszik uzsonnát (tejpép, krémtúró, babajoghurt, joghurt gyümölccsel turmixolva). Sétálni megyünk amikor apa hazaér. Aztán megint hancur apával, addig én elvégzem az elmarad házimunkát.

Este legkésőbb 8 órakor fürdetjük, eszik tápszert, és legkésőbb 9-kor alszik.

Éjszaka ritkán ébred meg, teát adok neki, legtöbbször visszaalszik. Ha mégsem, akkor tápszert kap, és alszik reggelig.

2009. szept. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!