Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen változást hoz a főzelék...

Milyen változást hoz a főzelékes hozzátáplálás a baba székletével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
6hónapos kislányom 3 napja kap krumpli alapú főzeléket és alig,vagy egyáltalán nincs széklete.Ez normális?Elég sokat eszik gyümölcsöt is adok neki és anyatejet kap még mellette...széklet még sincs:(
2009. szept. 12. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem pont tegnap volt ilyen problémám. Kisfiam öt és fél hónapos. Mi is már gyümizünk és főzelékezünk. Nekünk 6 napja nem volt kaki - egyébként Ő is szintén anyatejes - ezért adtam neki sütőtök pürét. Meghozta a hatását olyannyira, hogy még ennyi kaksi nem volt neki soha. Kicsit megijedtem, de egy anyuka megnyugtatott, hogy hat nap után ne csodálkozzak, hogy ennyit termelt. (védőnőt is felhívtam természetesen.)

Szóval ne aggódj. A dr. néni is mondta, hogy előfordul, hogy egy hétig nincs kaka. Ha aggódnék, vagy nagyon feszeng a pici, glicerines kúpot adjak Neki. De hál' istennek nem volt rá szükségünk. Az Ő szervezete mindent feldolgoz, tehát nincs mit kiüríteni. :)

2009. szept. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hozzátáplálok én is egy ilye 6.5 hónapos babámnál. Volt már úgy, hogy 4 napig nem volt széklete. Aztán megelégeltem és meghőmérőzten. Na ez sem hozta mág a várt hatást. Ezután jött a torna, felnyomtam a lábait, úgy, hogy közben a popsiját húztam kétfelé. Na ekkor érkezett meg a betonkemény hurkica, majd pedig a puhább. Szegény nagyon szenvedett, míg ki nem nyomta az elejét. :(
2009. szept. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, a krumpli kicsit megfogja a baba hasát. Ehhez is szoknia kell a gyomrának. Próbálj neki szilva bébiételt, vagy friss körtét adni, nálunk ez vált be ilyenkor.
2009. szept. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Akkor megnyugodtam,végül is nem látszik,hogy kínlódna.És akkor most tényleg számíthatok egy hurkára a pelusban?:)

Már nem olyan lesz a széklete mint eddig?

2009. szept. 12. 21:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!