Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes babám 3 napja nem...

3 hetes babám 3 napja nem kakilt. Nem lehet neki segiteni valahogy, annyira erőlködik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3 hetes babánk csak szopik. Szerencsére elég sokat is. Gyarapszik a súlya. De 3 napja nem kakilt szegény és nagyon erőlködik. MÉg van hogy álmában is. NEm is tud rendesen pihenni. NEm lehet neki segiteni valahogy? vagy ez normális?

Volt valaki hasonló helyzetben?

köszi a segitséget.


2009. szept. 12. 08:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a kisbabáknál elöfordul hogy napokig akár 1 hétig nem kakilnak.az nem baj,mert mikor kakilni fog ugyanojan hig lessz a széklete,ez nem okoz bajt. az én lányom is 3 hetes és nállunk is elöfordult ez a probléma és a következö modon segitettem rajta a doki tanácsára: a lázmérö végét bekentük jol popsi krémmel és a popsijába nyomtuk egy kicsit ,ezt töbször megismételtük egymás után, igy segitettünk neki hogy kakijon. arra figyejjetek hogy ne csináljátok gyakran mert megszokja és akkor nehezen fog majd kakilni. a másik megoldás az hogy adjatok neki édeskömény teát.
2009. szept. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális dolog.ne aggódj!A szervezete 100%-ban hasznositja az anyatejet, ezért nincs salakanyag.Nem kell segíteni neki, magától is fog kakilni, ha eljön az ideje.Legfeljebb itathatsz vele kamillateát, az egy kicsit hashajtó jellegű.Nekem is volt így a lányom, de soha nem dugdostam e miatt lázmérőt a popsiába.Teljesen felesleges.

8 hós baba anyukája

2009. szept. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tudom hogy elvileg ez normális, mégis akkor miért nyom folyamatosan szegény? Puki van nem is kevés.
2009. szept. 12. 09:27
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Próbáljátok ki a Sab simplex-et! Az Én babámat úgy ki szokta tisztítani, hogy a pelus olyankor el sem bírja az adagot, még a lába is tiszta kakás:-D Kb. 24 óra a hatása, de ha a babád már nagyon tele van, lehet 12 óra is elég lesz. Nálunk ez bevált. Ha nagyon erőlködik és nem jön neki Én mindig ezt szoktam adni. Egyébként az Infacort, Espumisan és a Sab simplex, mindháromban ugyanaz a hatóanyag csak más koncentrációban. Utóbbi a legerősebb.

Remélem segíteni fog.

Üdv!

2 hónapos baba anyukája

2009. szept. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

mi szélcsövet használtunk és bevált. mert ha nem kakil tőle egyből a gázok egyből kijönnek belőle. én babám sem kakilt volt hogy négy napig és csak erőlködött szegény.

a szélcső egy műanyag cső nem nagyobb mint egy lázmérő. max egy cm.re kell bedugni a popsiba és már jönnek is a gázok. a kisfiam mindig megkönnyebbült, és általában éjjel használtuk mert nem nagyon tudott aludni annyira nyögött szegény.

és az is tévhit hogy hozzászoknak a gyerekek. legalábbis az én védőnőm és orvosom szerint.

és nem kell sokat használni mi két három naponta használtuk egyszer. és csak akkor amikor hallottuk hogy nyögdécsel nagyon. és három hónapos koráig.

meg karamellizálj cukrot és utána öntsd fel vizzel, kamillatea bele. kisfiamnál ez is hatásos volt.

remélem tudtam segíteni

2009. szept. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat. A Sab simplexet hogy kell adni? hány csepp? milyen sűrűn?
2009. szept. 12. 11:21
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is csak a szélcső volt hatásos. Próbáld ki, ha már más nem válik be. Nem olyan rémes dolog mint ahogy sokan gondolják. Megkönnyebbül a baba.
2009. szept. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én babám 10 hetes. Nálunk a kamilla tea vált be (nem filterből, hanem szárított kamillából csináltam és 5-6 kis kanállal kapott belőle). Én csak akkor adtam a babámnak mikor már 5 napja nem kakilt. Akkor úgy meghajtotta, hogy azóta naponta van kakija. De tényleg nem gond ha nem kakil minden nap, persze abban az esetben ha csak anyatejet kap és mikor van kakija, az megfelelő színű és állagú.
2009. szept. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
..... ja, Bálintom is sokat pukizott, de az a jó, mert akkor a szelek tudnak távozni a kis szervezetéből :-)
2009. szept. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Teljesen normális még a 7-8 nap is főleg anyatejes babáknál.De ha nagyon szenved főzz neki kamilla teát,tegyél bele egy kis cukrot és éhgyomorra add neki.Az meghajtja:)
2009. szept. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!