Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan elkezdem a hozzátáplálá...

Lassan elkezdem a hozzátáplálást, kóstoltatást. Hol tegyem? Hova ültessem-vagyis még inkább csak félig fektessem-az 5 hónapos csecsemőt?

Figyelt kérdés
2009. szept. 11. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Az öledbe megfogod, a jobb kezét a hátad mögé teszed, a bal kezeddel fogod a bal kezét.

Félig ültetve. Ha ezt szokja meg később sem lesz kajában turkálás, szétpancsolás stb.

Egy hét után a 4,5 hós fiam már magától szorította a bal kezemet.

2009. szept. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én úgy képzeltem, hogy mindkét kezemnek szabadnak kell lennie, egyiben a tálkát fogom, másikkal etetek. De a baba az ölemben van, akkor hogyan??

Pihenőszékben? Ez most jutott eszembe. Gagyi ötlet?

Ti hogyan csináltátok???

2009. szept. 11. 21:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én pihenőszéket használok a kezdetek óta, nekünk bevált! :)
2009. szept. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én az autóshordozóban etettem addig, amíg meg nem tanult magától ülni, azóta az etetőszékben eszik. Amúgy lehet kapni olyan etetőszéket, ami állítható, és ülni nem tudó babát is bele lehet rakni, pont úgy, mint egy hordozóba, vagy pihenőszékbe.

Nekem szükségem van etetésnél mindkét kezemre, én nem tudom ölben etetni a babámat. Egyik kezemben a kistál, másikban a kiskanál, harmadikban a törlőkendő, negyedikben lefogom a babám kezét, hogy ne csapja le a kistálat, stb... Le a kalappal azok előtt, akiknek elég egy kéz...

Mi jó 2 hónapig a hordozóban etettük a babámat (6-8 hónapig).

Szia!

2009. szept. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3.vagyok! Nekem fontos az is, hogy lássam a babámat, hogy pont szemben üljön velem, ha az ölemben ülne, nem látnám rendesen sem a szemét, sem a száját.
2009. szept. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A tálat az asztalra teszem.

Nekem így volt jobb, kézben. És lehet látni az arcát, mert oldalról kell ültetni.

11 hónapig evett így, akkor kapott egy etetőszéket.

2009. szept. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk bevált módszer a bébi hordozó, főleg iker babáimnál. Én úgy etetem őket, hogy leülök a földre egy párnára, hátamat a falnak támasztom, lábamra teszem a tálkát, jobbról 1 baba, balról 1 baba, a jobb kezemmel kanalazok, és a ballal lefogom a mindig szájába nyulkálós kisfiam kezét. Szerencsére a másik kisfiamnak még nem jutott eszébe szétkenni a szájából az ételt. :) Neked legalább a másik kezed is szabad lesz. A hordozó azért is jó, mert a pelenkát köréjük rakom, és bekapcsolom a biztonsági övet, így nem tudják a pelust a nyakukból kiszedni. És nekünk kell még papírtörlő is a művelethez. :)

2009. szept. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!