Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen teát adhatok a babámnak?

Milyen teát adhatok a babámnak?

Figyelt kérdés
Még csak alig 2 hetes, a vizet pedig nem szereti. Szobahőmérsékletű legyen, vagy melegebb? Amúgy tápszeres baba, és kicsit hasfájós is.
2008. jún. 8. 07:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha hasfájós a kamilla tea a legjobb, de ne álljon sokáig, mert hamar poshad.Olyan meleg legyen, mint tápszer, de ha kihűl nem baj, csak hűtőből ne add.Később jöhet a hipp instant tea.izesíteni nem szabad a kamillát sem.
2008. jún. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnő a szalmasárgára főzött Lipton Yellow Label teát javasolta az első hetekre (ezt senki nem hiszi el, mert jesszusom az "fekete" tea, de nem lett tőle sem éberebb, sem semmilyen), amit úgy készítettem hogy egy pillanatra mártottam a felforralt vízbe a filtert, épp csak hogy színe legyen, bele egy kis citromlét nyomtam, és 1 teáskanál cukor/dl. Viszont már két hónaposan adtam a Hipp teákat (amikre 4 hónapos kor volt írva), ezt meg a gyerekorvos mondta , hogy lehet. A fiam az édesköményt szerette nagyon, meg a gyermekteát.

Különbözhet, hogy milyen hőmérsékleten szeretik a babák, nálunk egészen melegre kellet melegíteni, olyan melegre, ahogy a felnőttek is isszák, máshogy nem itta meg.

2008. jún. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hasfájósnak ánizsból és édesköményből főzd a teát! Mindig frissen készítsd el, és ne sokat. Granulátumos és filteres teát ne főzz!! A gyógyszertárakban lehet kapni "leveles" ("szálas") bébiteakeveréket, ezekből készítsd. És fontos, hogy enyhe színe legyen csak a teának.

Viszont 2 hetesen szerintem nem érdemes rászoktatni a teára. A tápszer számára étel-ital.. Várj még a teáztatással pár hónapot!

egy fiatal bébiszitter

2008. jún. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!