Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy is va ez? Miért kapok...

Hogy is va ez? Miért kapok kevesebbet?

Figyelt kérdés
2 kislányom van,a nagylányom 2007. júliusában ,a pici 2009. júniusában született. A picire jelenleg a Tgyás-t kapom aminek az összege szinte ugyanannyi mint a naggyal volt a GYED-em. Nagylányommal kb. 90ezer volt a Tgyás, majd kb.70ezer a Gyed. Most is kb. 90ezer Ft Tgyásra számítottam ehelyett csak 70et kaptam.
2009. szept. 8. 17:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Az első gyereknél a munkabéred volt az alapja. Most már nem azt számítják, hanem van rá valami bonyolult képlet. Azt hiszem a minimálbér 2-szeresének 80-%ának a 365-öd része per nap, vagy valami hasonló. Én is így leszek, ezért nekem azt javasolták, hogyha ugyanannyi TGYÁS_t akarok, mint az elsőnél, akkor szakítsam meg a GYED-et, kérjem ki a szabijaimat, aztán menjek el táppénzre. Hát, még gyűjtöm az erőt, hogy bemenjek a főnökömhöz. Kíváncsi vagyok belemegy-e. Nem mindegy, mert én kaptam vagy 150 ezer Ft TGYÁS-t, így meg csak 70-et fogok én is csak kapni fél évig.
2009. szept. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én űgy csináltam, ahogy az előttem szóló írta, mégis egy tizessel kevesebbet kapok GYED-ként, mint az első gyerekemnél.
2010. jan. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!