Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek karácsony körül születe...

Akinek karácsony körül született a babája, hogy oldja meg, hogy a két ünnep ne olvadjon egybe?

Figyelt kérdés

Hogy ünnepelitek a szülinapot? Szűk családi körben (gyerekek, apa, anya) vagy meghívjátok a nagyszülőket, nagynéniket, nagybácsikat is? A párom szüleivel, illetve a testvérekkel egy városban lakunk, de az én szüleim 100 km-re tőlünk, illetve apukám a betegsége miatt nem olyan mozgékony, hogy télen felutazzon hozzánk. Viszont olyan hülyén néz ki, pláne egy nagyobb (3-4 éves) gyereknél - pláne, ha van testvére, akinek ha évközben a szülinapja van, körülötte forog a világ -, hogy karácsony napján megkapja a nagyszülőktől a karácsonyi ajándékot meg a szülinapit is.

Díszítitek a lakást? Ha igen, hogy, ha már teli van az adventi díszekkel?

Otthon ünneplitek vagy elmentek valahova? Ha igen, hova? Milyen helynek van még hangulata a mai karácsonyi sürgés-forgásban?

Nagyobb gyerekeknek (7-10 éves) tartotok gyerekzsúrt? Eljönnek az osztálytársak, barátok vagy ilyenkor minden család a saját karácsonyával van elfoglalva?

Olyan anyukák ötleteit is várom, akiknek nem karácsony körül született a babája, illetve kérlek Benneteket, hogy - ha nem tolakodó a kérés - részletesen írjátok meg, hogy ti hogy ünnepeltek/ünnepelnétek meg a gyermeketek szülinapját egészen pici és nagyobb korban. Minden korosztályra kíváncsi vagyok.


2009. szept. 7. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:
szia.2 hét a külömbség a két ünnep közt.már az elején közöltük,hogy nincs összevons és ezt mdeki igy látja jónak.A díszítés szép lesz,de egy fokkal feljebb lesz mint eddig,hogy ne érje el.A karácsonyfa ki lesz kötve,alulra csak nagy,és könnyen leszedhető díszeket rakunk,mert ugyis leszedi.a karácsonyt a nagyszülökkel ünnepeljük,és a születésnapot is rá 2 hétre.Nagy dolgot nem tervezek.sok lufit,sok kis labdát,és egy neki ehető tortát,csak nagyszülők lesznek és csak addig amig bírja,ha elfárad mindenki megy haza.ő még annyira nem érti ezt,de igy mégis megünnepeljük.
2009. szept. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én babaám dec. 25.-én született...

Szentestét tartjuk ahogy szoktuk, 25.-én meg igazi szülinapot szeretnék, tortával szalagokkal, Halász Judittal. Nagyon szertnénk, de nem tudom hogy érdemes- e zsúrt rendezn, hisz minden gyerek családozik olyankor..:(

2009. szept. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
December 26.-án született a kisfiam. Úgy fogjuk megoldani azt a 3 napot, hogy 24.-én itthon a karácsonyt ünnepeljük, 25.-én délelőtt az én szüleimhez, délután a párom szüleihez megyünk, 26.-a pedig határozott szülinap a fiamnak. Fellufizom a lakást, és jönnek a nagyszülők! Nagyobb buli nem lesz, mert még csak az első szülinapját fogjuk ünnepelni. De később is határozott vonalat fogunk húzni szülinap és karácsony között.
2009. szept. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A fiam 12.23-án született, tehát most lesz majd 1 éves!

Még nem tudom, hogy mi lesz, mert külön akarom majd neki a szülinapot tartani, de a család sem lakik egy helyen, szóval ez még kérdéses!!

2009. szept. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!