Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak nekünk van gondunk az...

Csak nekünk van gondunk az éjszakai alvással?

Figyelt kérdés
5 hónapos a lányom és szinte minden éjszaka egy rémálom.Irigykedve olvasom,hogy vannak babák akik már 2 hetes korukban átalusszák az éjszakát.Hogyan csináljátok?
2009. szept. 7. 12:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem vagy egyedül. Mi most ugyan fogzunk, ezért kelünk gyakrabban (1,5-2 óránként), de előtte is legalább 3x, de volt, hogy többször is keltünk. Hugom lánya elmúlt 1 éves, és még mindig többször kéredzkedik cicire az éjjel.
2009. szept. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, az a ritkább, hogy egy baba 2 hetes kortól átalussza az éjszakát. Mi kb. 2 hónapja mondhatjuk el, hogy VISZONYLAG GYAKRAN átalussza az éjszakát. De még mindig előfordul, hogy felébred, mert mondjuk rosszat álmodik, valami felébreszti, szomjas, esetleg a foga. Állandóság tapasztalatom szerint ilyen kis gyerekeknél (értsd ezalatt akár 2-3 éves korig) nincs, mert sokszor vannak olyan időszakok az életében, ami miatt kel. Pl. fogzás, mozgásfejlődésbeli ugrás, szeparációs félelem stb. Nem írtad, mitől rémálom az éjszakáitok, hányszor kel, meddig marad fenn stb. Mit csináltok mikor ébred? 15,5 hónapos kislány anyukája.
2009. szept. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 13 hónapos, az elmúlt 5 éjszakát átaludta, ezelőtt soha... Nem kell megijedni, de ha sokszor kel fel éjszaka akkor próbáljátok megkeresni az okát. Nálunk tejfehérje érzékeny a babó, ez 1 éves korában derült ki. 4,5 hónapos korától kezdve 6-8-10-szer kelt fel éjszaka, nappal sem ment az alvás. Ahogy én abbahagytam a tejes dolgok fogyasztását, meg persze ő sem kapott semmi ilyesmit, már csak kb. 2szer kelt fel, és mostanra pedig végigaludja az éjszakát.
2009. szept. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Alapvetően nem mélyen alvó gyerek.Néha még arra is felébred ha megkordul a gyomrom.Ráadásul képtelen vagyok az ágyában elaltatni.Előbb alszik el a vállamon ,mint normális pózban.Előfordul,hogy azért kell fel éjszaka,hogy játszunk egy kicsit.
2009. szept. 7. 13:22
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül! Én is gyakan hitetlenkedve olvasom, hogy egy gyerek két hetesen hogy aludt. Az én lányom 1 éves, tegnap 3x kelt, de van, hogy 5x. Az is lehet, hogy végig alussza, teljesen kiszámíthatatlan... De állítólag ez a normális. Ha felriad, rosszat álmodik, ha szomjas, ha fázik, azt mind csak sírással tudja elmondani...
2009. szept. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A gyakran ébredő babáknál apuka hogyan viselkedik?
2009. szept. 7. 13:33
 7/13 anonim ***** válasza:

Apuka....Egész éjjel alszik mint az ágyú.Fáradt egész nap dolgozik.

A lánom 19 hónapos,de még szinte minden éjjel ébred 1x 2x.

14 hónapos koríg 5x 6x ébredt éjjelente.

Hát hidd el én is irigylem az olyan anyukákat akik babája átalussza a éjjelt.

Nyugodj meg idövel javulni fog.Csak kérde´s mennyi idö kell hozzá.

Ha a babád ébred az azért van mert szüksége van rád.

Lényeg te mindég legyél ott,ha szügsége van rád.

Lehet fogzás,lehet félelem,vagy egyszerüen te kelesz neki.

2009. szept. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
2. vagyok, apukával felváltva ébredünk, segít mindenben, ugyan Ő is fáradt, de azt is tudja, hogy én is az vagyok, mi együtt csináljuk.
2009. szept. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
18 hónapos kislányom is felkell még éjszaka persze van hogy reggelig alszik de én már hozzászoktam hogy bármikor átkellmenni hozzá "egy időzitett bomba"!!!! Apuka a 1,5 év alatt 1-szer kellt fel vagyis kelltettem fel kislányunkhoz mert éget a láztól hogy fürdessük már meg segítsen!!
2009. szept. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

2.válaszoló


LE A KALAPPAL AZ APUKA ELŐTT!!Köszönöm a válaszokat,remélem jól csinálom.:(

2009. szept. 7. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!