Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kaphatunk emelt családi pótlékot?

Kaphatunk emelt családi pótlékot?

Figyelt kérdés

A kisfiamról kiderült,hogy tejallergiás teljes tejmentes diéta van neki előírva és mégis azt mondta a professzor asszony hogy 2 éves kora után kaphat emeltet(most másfél éves)! Én úgy tudtam hogy csak a felső kor van megszabva az alsó nincs!

Pedig jó lenne ha kapnánk mert 1l szójatej 600ft egy szójajoghurt 240ft egy csoki 140ft stb,mert ő a tej minden összetevőjére allergiás!

Kérlek adjatok tanácsot!!

Köszönöm


2009. szept. 7. 12:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez tényleg így van. Az enyém 14 hónapos, mostanában néztem utána. Ha 2 éves korában még fennáll az allergia, akkor kaphattok. De csak ha kórházi körülmények között, terheléses módszerrel mutatták ki. Ez van!

Mi a Milupa Som tápszert adjuk, ezt ha szakorvos írja fel 139 Ft, 500g-os. nálunk 1 hétig elég, reggel este adom. Nekünk azt mondták, hogy a szója, zab és egyéb tejeket, csak esetleg főzéshez, mert a tápszer van pont úgy kitalálva, hogy olyanok az összetevői, ami jó a babának, meg kálcium is van benne. Én még csokit nem adtam, félek hogy a kakaóra nehogy allergiás legyen, még várok a bevezetésével.

Ja, amúgy elolvastam a rendeletet, onnan tudom.

2009. szept. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszi a választ nekünk már volt kórházi terheléses vizsgálat de nem tartott sokáig mert úgy volt hogy 2 napra be kellett vele feküdni a Heim Pálba de még aznap mikor bevittük már hozhattuk is haza mert rögtön kiderült az allergia! Bekenték a száját tej alapú tápszerrel és rá 10 percre már fel is dagadt a szája!!

Fél év múlva kell megismételni a terhelést!

2009. szept. 7. 13:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!