Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 280gramm hízás 5hét alatt...

280gramm hízás 5hét alatt kevés 3hónapos babánál?

Figyelt kérdés

Most 3hónapos lányom a legutóbbi mérés óta 280grammot hízott. Az orvos és védőnő nem mondta, hogy ez kevés lenne, és eddig én sem kételkedtem, hiszen látszatra is rengeteget nőtt. Kiegyensúlyozott, az éjszakát teljesen végigalussza, napközben pedig általában 4 óránként szopik.

Anyósom szerint ez a hízás kevés, biztosan nem elég tápláló a tejem.

Ti mit gondoltok? Most 5300gramm és 60cm, születéskor 3295gramm és 47 cm volt.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. szept. 5. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:

A "nagy könyv" szerint kevés, de ahogy elnézem az adatokat, hasonló cipőben járunk...

Babád 13 cm-t nőtt 3 hónap alatt! Ő is hosszú baba, nem pedig "széltében" nő.

Az én kislányom 50cm és 2950g volt születésekor, most 3 hónapos, 5230g és 61cm. Minket a védőnő orvoshoz küldött, mert nem gyarapodik megfelelően....

Én azt mondom, vannak ilyen babák. Az, hogy nyugodt, kiegyensúlyozott arra utal, hogy minden oké. Szóval ne aggódj!

Mi is átalusszuk az éjszakát és napi 5 alkalommal eszik 170ml tápszert.

2009. szept. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én is "egy hasonló cipőben járó" baba anyukája vagyok. Most 4 hónapos, 5400 g és 64 cm. (3000g és 55 cm volt születésekor.)

Hosszú babám van és bár megfeleleően hízik (havi átlag 5-600g), mégis vékonyabbnak tűnik, mint az "elvárt". A védőnő és a gyerekorvos szerint nem kell emiatt aggódni, alkati kérdés is lehet. Csomó ideig én is spekuláltam ezen, méregettem össze-vissza, számolgattam a heti hízásokat stb. Mostanra ezt befejeztem és beláttam, hogy ő ilyen. Eszik rendesen naponta 7-szer, nyugodt, jókedvű, mozgékony.

2009. szept. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha minden rendben van,szerintem nem gond.

Mi is 3hósak vagyunk. 3800g-mal született és most 5330g.

Tehát még jobbak is vagytok. :)

2009. szept. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok!
2009. szept. 6. 00:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!