Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak vele hogy jobb...

Mit csináljak vele hogy jobb legyen az étvágya 10 hónapos fiamnak?

Figyelt kérdés
Kisfiam 10,5 hónapos. 4 hónapos koráig kizárólag anyatejet kapott. 5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást onnantól tápszert kap. Soha egyetlen egyszer sem aludta át az éjszakát. Mindig felkel 2szer enni éjszak. Még most is! Este 7körül kap tejpépet vacsira, aztán tápszerrel alszik el kb 9 körül és éjfélkor meg kb 3-4 óra körül kel fel enni. Éjszaka egy evésnél 200ml tápszert eszik meg. Minden alvásnál tápszerrel alszik el, napközben is. Tehát egy 24 óra alatt 5ször 200-250ml tápszert eszik meg. És szerintem emiatt nagyon keveset eszik normális ételből. nagyon válogat, alig van olyan étel ami ízlik neki. már a hozzátáplálás elején is volt olyan bébiétel amitől szó szerint öklendezett. alig eszi meg a zöldségeket, csak a répát meg a krumplit szereti. Már azt próbálom adni neki amit mi is eszünk, de sokszor azt is elutasítja. Mivel lehetne leszoktatni a tápszeren való elalvásról? Mert szerintem jól lakik azzal és utána meg már nem akar normális kaját enni. Felkel reggel akkor tápszert adok neki. kb 10-11 körül szoktam valami tejterméket, joghurt krémtúró stb. elalszik 13-14 óra körül persze 200ml tápszerrel, aztán 16-17 óra körül eszik megint általában sajtot meg kenyeret vagy sonkát. aztán este fürcsi után 19körül tejpép vagy abból eszik vacsira amiből mi, mert este szoktunk főtt kaját enni. Nem kövér, de nem is vékony nagyon mozgékony és vidám jókedvü baba, semmi gond nincs vele. Hagyjam hátha megoldódik vagy mit tegyek?
2013. febr. 6. 10:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Én nem érzem cikinek a helyzetet. Hiszen egy éves korig elvileg 2/3 tejalapú és 1/3 szilárd az ajánlott. Ez meg kb. meglehet nálatok is.


Néhány gondolatomat megosztom:


- az éjszakai ébredések ennyi idősen nem az éhséggel függenek össze már, ettől függetlenül normálisnak tekinthetők


-tapasztalatom, hogy a hozzátáplálás akkor megy a legjobban, ha hagyom a gyereket a maga ütemében (3. gyerekemet táplálom most hozzá, és soha egy falatot nem erőltettem, jó evő gyerekeim vannak)


-szerintem jól teszed, ha a sajátotokból kínálod, szép lassan meg fogja kedvelni


-jó, ha minél többször együtt eszel/esztek vele, és magatok is jóízűen falatoztok, ezzel kívánatossá téve az étkezést


-bízni kell a baba ösztöneiben, mert tudja, hogy mikor mire van szüksége, és mennyire, ennek legfőbb jele, hogy jól fejlődik, akkor minden rendben van


-kerülni kell "A hozzátáplálás" körüli stresszt, ha Te ideged vagy, hogy mikor mennyit és miért nem eszik már megint "a gyerek", akkor a feszültség átragad a babára, és épp ezért nem fog akarni enni, mert ezt a stresszt nem szereti, és tudat alatt pontosan tudja, hogy ez mindig akkor kezdődik, amikor asztalhoz ültök, és akkor ér véget, amikor felkelhet onnan...


-saját tipp: sose kínáltam a gyerekeimet a napi 5x-i étkezésen kívüli időpontban, hogy "jajj, csak legalább pár falat lecsússzon" (vannak anyukák, akik játék és egyéb aktivitás közben próbálják "észrevétlenül etetni" a gyereket)

Kiteszem az ételt, ízletesen, kínálom, ha eszik, eszik, ha nem, nem, nem ügy, majd eszik legközelebb.


A tápszerrel nincs tapasztalatom, anyatejes babák lévén, így a menyiségeket nem tudom megítélni, de ha jónak látod, talán csökkenthetnéd ici-picivel az adagokat.

2013. febr. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a választ :)
2013. febr. 7. 09:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!