Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjátok meg a kerti...

Hogy oldjátok meg a kerti munkát egy már járó baba mellett?

Figyelt kérdés

Magatok csináljátok, vagy segít valaki?

Tudtok a gyerek után is rohangálni, meg kertészkedni egyszerre?

Mi a helyzet az olyan kerti munkával, ami mellett nem lehet ott a baba (sövénynnyírás, fűnyírás, egyéb elektromos vezetékes dolgok)?

Esetleg arra is kíváncsi lennék, hogy tudtok virágot ültetni, zöldségféléket, veteményt ültetni a gyerek mellett?

Ja és persze olyan gyerekre gondolok, aki már nagyobb, megy mindenfelé, tehát nincs el magának babakocsiban, járókában, elkerített kinti részen.


2009. szept. 4. 16:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

szia! én a kerttel csak akkor tudok foglalkozni, ha leadom a nagyinak a 10 hónapos fiamat. az udvar nem biztonságos számára (nincs egy négyzetméternyi vízszintes rész), babakocsiban pedig nem marad el.

a virágoskertem rémesen néz ki - a menta elborított mindent :((( csak a legszükségesebbeket tudom kinn elvégezni, sajnos. ha végre egyszer át lesz alakítva az udvar (földmunka stb.) abban bízom, minden egyszerűbb lesz....

2009. szept. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A férfias munkákat apa csinálja.

Én csak öntözni szoktam, azt imádja lányom is, mindig segít.

Anyám erőltette, hogy veteményezzek, de mondtam, hogy kizárt. Amúgy sem vagyok kertészkedő típus, tök hülye vagyok hozzá, de pont ezért sem, mert úgysem lenne időm a baba mellett kapálgatni.

Amúgy konkrétan a kérdésre válaszolva fogalmam sincs...

Ha mondjuk olyat csinálsz, és le tudod határolni a gyereket egy kisebb területre, talán.. pl kapálsz, és el van kerítve a kert egy része. Fél szemed a gyereken, hogy mit eszik vagy tépked, de hát ez nem az igazi.

Szerintem segítség nélkül nehéz...

2009. szept. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nekunk nincs kertunk, csak anyuméknak (a szomszédban), így a javát o csinálja, én meg csak segítek, amit tudok. Igy azért konnyebb persze, mintha csak magam lennék.

ontozést gyerek mellett nem vállalok, mert imád pancsolni és taposni a sarat.

a funyirás sosem volt gond, mert imádja a funyirokat, de fél annyira, hogy nem megy kozel, néhány méterrol kovet. aztán kapott a fiam saját kis játék funyirot is, így van segítség:)

zoldséget, virágot stb szedni tudunk egyutt, mert az nem tart soká.

palántát ugy ultettunk (sokat), hogy a muanyag homkozot teli játékokkal hátravittuk, hátha. a fiam inkább kavicsokat és foldet gyujtott, jol elszorakozott.

a minap halom paprikát szedtunk ugy,hogy a kicsi is ott hancurozott, pakoltam a kannáját, o meg hordta a ládába, majd maga is szedett, autozott, lapátolt, "ontozott" a slaggal, lestuk a madarakat, ropcsiket...stb. ha minden jol megy, 1-2 órát így elvagyunk, csak kozben mindig valami ujat kell kitalálni neki. az, hogy koszos lesz, sosem zavart, o meg élvezi, hogy eshet-kelhet, bujocskázhat. nekem konnyebbnek tunik most, mint tavaly nyáron, amikor még a kocsiban fekudt, ulni nem tudott és csak unatkozott meg nyugoskodott a drága. csak gyozzuk mosoporral:)

amit viszont nem lehet vele:kapálni,...-veszélyesebb szerszámokat használni.

2009. szept. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!