Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit kell gyarapodnia egy...

Mennyit kell gyarapodnia egy 1 hetes babának egy hét alatt? Segítség? Első baba?

Figyelt kérdés
Most vagyunk másfél hetesek, múlt hét kedden jöttünk haza és akkor voltunk 3640gramm és most 4120gramm. Nem tudom, hogy ez most kevés vagy sok, vagy pont normális?
2009. szept. 2. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
20g 1 hónap alatt kell 1 kilót
2009. szept. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Semennyit. Egy hét alatt, ha nem esik vissza, már jó vagy. Majd 3 hét múlva mérd meg! Még most szokik haza. De jól hízott szerintem :)

Nem lineárisan nőnek, hanem ilyen hullámgrafikon mentén. Mikor milyen kedve van. Egy hét az nem viszonyítási alap.

2009. szept. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ok! Köszönöm a válaszokat!
2009. szept. 2. 18:43
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Elégedett lehetsz, azt hiszem. Az első két hétben a babák a születési súlyukat szokták csak visszanyerni vagy általában stagnálnak. Persze ez csak az átlag.

Az én babám kéthetesen 100g-mal volt több a születési súlyánál, addig a súlycsökkenést hozta csak be. (Szegénykém nagyon sárga volt, alig akart enni, csak aludt, így 110 g-mot visszaesett a súlya.)

2009. szept. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Csak azért aggodalmaskodom, mert sokat küzdünk a szopizással, állandóan bealszik a cicin, fejnem kell és cumisüvegből kapja meg a "maradékot"!
2009. szept. 3. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!