Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt a kisfiam?

Miért csinálja ezt a kisfiam?

Figyelt kérdés

Körülbelül két hete kezdődött,hogy nem marad el egyedül. Délelőtt mindíg magában szokott játszani amíg takarítok, főzök,semmi gond nem volt.Most ha leteszem játszani a szivacs szőnyegre, két perc után kegyetlenül(hisztizni) sírni kezd. Azért írtam a hisztit,mert nem igazi sírás...

Ha leülök mellé akkor eljátszik a játékokkal, velem nem is foglalkozik,mivel már valamennyire mászik,ott is hagy. De ha felállok és indulok kifelé, és észreveszi hogy nem vagyok már a szőnyegen,akkor üvölt amíg vissza nem megyek és ráadásul fel is kell vennem,addig nem hagyja abba. Soha nem volt ölben sokat,nem is szerette ha cipeltük, egyedül képes volt fél napokat is eljátszani, most meg még két percet sem. Nemsokára 7 hónapos lesz. Valamikor,amikor főzök vagy mást csinálok, kiviszem magammal(néha még wc-re is)de a pihenőszékben nem jó neki, ha egyedül hagyom akkor meg az előbb leírtak történnek. Egész nap azért mégsem feküdhetek,ülhetek mellette!? Megoldásra várnék ötleteket olyanoktól akik hasonló helyzetben voltak/vannak. Köszönöm!


2009. szept. 2. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez természetes dolog 7 hónaposan. Attól fél, hogy elhagyod őt. Ki fogja ezt nőni, csak ki kell várni. Addig meg mindent vele együtt kell csinálni.
2009. szept. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez kb. 7-9 hós korig tartott, most 10 hós. Mióta lépeget a bútorok mentén, és mehet a lakás több pontjára, már elenged. Minden más érdekesebb. Ezidő alatt jött ki az első hat foga, emiatt is nyűgösebb volt, meg a szeparációs szorongás is ezidő tájt esedékes. Ezt fejlesztheted kukucsos játékkal (mi már bújócskázunk, négykézláb teperünk a lakásban, elbújok valahová, ő meg megkeres), így gyorsabban rájön, hogy akkor is ott vagy, ha nem lát, beszélj hozzá, ha nem vagy ott, mindig mondd el neki hova mész. Mindezek mellett is kb. volt intenzív két-három hét, amikor az enyém is ordított ha egy méternél messzebb voltam, amúgy meg rám sem hederített, egyedül el volt, csak ott kellett lenni.

Kitartás!

2009. szept. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

" Addig meg mindent vele együtt kell csinálni." Ez a legrosszabb dolog amit csak lehet tenni ebben az esetben. Én végigjártam ezt mind a 3 gyerekemmel, és a húgomnak is ezt tanácsoltam, aki betartotta: nem kell vele foglalkozni. Ez kegyetlenül hangzik, de így van. Ha nem éhes, nem szomjas, nem kell tisztába tenni, közösen is játszottatok, nem fáj semmilye, akkor igenis fel kell állni mellőle. Nem ülhetsz ott egész nap. Tudod meddig fog sírni? 10 percig. Aztán belefárad és elalszik. Aztán megcsinálja még 4-5ször, aztán felhagy vele, mert látja, nincs értelme hisztizni. Ha melléülsz és engedsz neki, egész életében ezt fogja csinálni.

Nem szabad engedni a hisztinek, ez a lényeg!

2009. szept. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ebben a korban a kicsik félnek,hogy elmegy az anyuka és nem jön vissza!Ezért mindig meg kell neki mondani,hogy most ide megyek ezt fogom csinálni,kimész és visszamész hozzá.Egy idő után hozzászokik majd és magára is hagyhatod!Nekem is voltak ilyen problémáim a kisfiammal és mondhatom,még most is a fenekemben lóg,pedig tudja,hogy nem tűnök el!Nehéz dolog,de igazán annyi mindent bevetettem már én is,de a problémámra nem kaptam választ!Sajnos vannak ilyen gyerekek,ezt igy kell elfogadni!Kitartás!

2009. szept. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jaj!! Nagyon köszönöm a válaszokat. Már teljesen kivoltam mert nem tudtam elképzelni mi lehet a baja. Persze sokat játszok vele, a kukucs nálunk is nagy kedvenc, és imádja ha dobálom meg a kezét-lábát fogva hintázatom. Nagyon szeretünk hancúrozni! :o)
2009. szept. 2. 14:53
 6/6 A kérdező kommentje:
14:48-as válaszolónak jeleznék vissza: Már megpróbáltam amit írtál, sajnos addig üvöltött amíg majdnem megfulladt és már lila volt a feje.Na akkor azt mondtam többet ezt nem csinálom. Elmentem lezuhanyozni mert orvoshoz készültünk,rövid a hajam ezért a hajszárítás sem tartot tovább 3 percnél, összeszedtem a cuccát, levittem az autóba a babakocsit,elmosogattam pár tányért és poharat, ez úgy össz-vissz 40perc. Végig üvöltött, két könnycseppel.... Nagyon kitartó fajta!!! Sajnos ez a hagyom sírni dolog nem jött be, csak rosszabb lett és mint említettem majdnem megfullat.Lehet ha lenne másik gyermekem is, muszáj lenne így megoldanom, de amíg csak Ő van, és nincs égetően fontos dolgom, addíg nem tudom megcsinálni újra. Köszönöm a te válaszodat is.
2009. szept. 2. 15:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!