Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnek mar hogy vegre...

Mit tehetnek mar hogy vegre ataludja az ejszakat? 13honapos a fiam minden ejjel 5x6x ebred. Mar nagyon kivagyok igy 1ev utan. Mit tehetnek?

Figyelt kérdés
Amikor felkel iszik tejet!Vacsorazik szepen es iszik is,szoval nem ehessegbol kel fel de akkor...?
2009. szept. 2. 10:23
 1/8 A kérdező kommentje:
A fogat ne irjatok mert ez allandoan igy megy szinte honapokon keresztul es 2 foga van!Jobb ejszakakon 2x3x kel ennyi minimum.
2009. szept. 2. 10:26
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg,h mikor felébred, visszafekteted, s simogatod!Nekünk is volt egy ilyen időszak. Ha kell, 100x fektesd vissza az ágyába, próbáld meg megnyugtatni, Nem hinném,h ennyire szomjas lenne. Én betettem egy üveg vizet az ágyába.Ha szomjas,megkeresi, hallom,h szürcsög és visszaalszik általában. Biztosan lesz pár nehezbb éjszakád. Amúgy van olyan Baba, akinek ha vizet adnak éjjel tejci helyett, pár éjszaka után már inkább fel sem kel:-)
2009. szept. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sejtem mit érzel, bár én csak 9 hónapig bírtam ezt és azt mondtam elég!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Éjszaka 8*9* is ébredt és csak cicin aludt vissza. Idegileg kész voltam. Eldöntöttem, hogy vége. Nem adtam neki éjszaka cicit. Volt ám hiszi! Úgy belelovalta magát, hogy még hányt is. Úgy volt, hogy feladom, de azt mondtam, hogy ennél sokkal rosszabb ha állandóan egy idegbeteg, fáradt anyukát lát maga körül.Nekem a felvesz-megnyugtat-lerak módszer vált be. Ha sírt felvettem, megnyugtattam és leraktam. Ahogy le akartam rakni már rákezdett, de pár percig hagytam sírni, utána megint felvettem.....stb. első éjszaka kb. 2,5 óra. Második nap 40 perc, 3 nap 20 perc és így tovább.. kb. két hét alatt eljutottunk odáig, hogy ha fel is ébred éjszaka magától visszaalszik. Nem szabad minden nyikkanásra ugrani.
2009. szept. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy melege van.Mindent próbálj ki, valami csak beválik. Az,hogy vizet adj neki tej helyett, nekünk is bevált. Rájött,hogy azért nem érdemes hisztizni.
2009. szept. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nem akarlak elkeseriteni, de nálunk is ez volt mindkét lányommal...5 (!!!) éves korukig minden éjjel felébredtek inni, nyafogni.Én is mindent megpróbáltam, de semmi nem vált be. Most a pici fiam 10 hónapos, ő is felkel többször éjjel, teázni, cumi...van éjjel, hogy szinte negyedóránként. Pedig azt hittem, őt nem tudom elrontani, mert első perctől kezdve tartottam magam ahhoz, hogy éjjel nincs séta, kivétel...Nem is kell kivennem, de ugrálhatok.Mondjuk az biztos, hogy ha nem lenne tea, cumi könnyebb lenne.
2009. szept. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Együttérzek!...

És azt is látom, hogy igazából nincs tuti recept, pedig én is örülnék ha lenne, mert nekem 15 hónapos a fiam, és ő is felébred még éjszakánként. Már nem is idegeskedek, mert úgysem tudok tenni semmit. Ilyenkor iszik cumisüvegből, aztán kap cumit és szerencsére rögtön alszik is tovább. Amikor valami új dolog van az életében (pl.megtanul ülni, járni stb), akkor gyakrabban ébred+ha beteg. Egyébként 2-3 alkalom a minimum, de néha 5-6 alkalom is adódik éjszakánként. Ami a legrosszabb: volt már többször is, hogy hetekig teljesen átaludta az éjszakákat; így azt hittük: na végre, aludhatunk!!! Aztán megint elkezdett felébredni:((((

Na, én ezen a ponton mondtam azt, hogy meghalok... (persze túléltem-kénytelen vagyok túlélni...)

2009. szept. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is nagyon együtt érzek, 12 hós lányom dettó ezt csinálta, de most pár hete javult a helyzet.

Egyrészt éjszaka már nem szoptatom meg, csak simogatom, vagy ringatom egy kicsit ha felébred. Másrészt nálunk akkor jött el a változás, amikor nappal már nem alaudt, csak 1x ebéd után. Mióta délelőtt nem alszik, csak 1 órát délután, azóta éjjel sokkal nyugisabb.

A kisfiad nappal hogy alszik?

2009. szept. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hat 2x alszik meg.De nemtudom hogy segitene-e ha 1x aludna,meg aztan mit tehetek en ha neki szuksege van a 2x alvasra.Ahogy felkel ami 7kor van mar 9,fel10fele alszik is egyet 1orat,meg aztan delu is.Jajj hat nemtudom mar mit tegyek,de latom nem csak en kuzdok ezzel.Talan kiprobalom a vizet majd.koszi a valaszokat
2009. szept. 4. 13:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!