Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek jó ez az elválaszt...

Szerintetek jó ez az elválasztási módszer? Milyen tápszert adjak neki, annyiféle van! Bővebben lent

Figyelt kérdés

9 hónapos a babám, anyatejes. Délelőtt és délután már eszik gyümit, husit, mikor mit. Ezen kívül még napi 4 alkalommal szopik.

Az a tervem, hogy a déli szopi helyett tápszert adok neki, aztán egy hónap múlva a reggeli helyett is, majd újabb egy hónap múlva az esti helyett is. Közben (10 hónap körül) a déli tápszer helyett majd kap rendes ennivalót. Ezzel a módszerrel 1 éves korára teljesen el tudom választani. Szerintetek ez jó terv?

Milyen tápszert vegyek neki, natúrt vagy gyümölcsöset és milyen márkájút?

Vajon mennyire fogja ez megviselni? Igazából lelkiismeretfurdalásom is van, hogy lenne tejem, de muszáj elválasztanom. Ráadásul nem szívesen veszi a rendes étkezést, nagyon szeret szopizni.

Mielőtt valaki véletlenül letámadna, lassan muszáj abbahagynom a szoptatást, orvosi és védőnői javaslatra. Már 6 hónaposan mondták, de azt mondtam, amíg van bennem szufla, addig szoptatok. Nagyon lefogytam tőle, és erőtlen vagyok, bármennyit eszek, bármennyi vitamint szedek, voltam komplett orvosi kivizsgáláson, elvileg egészséges vagyok, de közben mégse, azt mondták, belőlem ezt hozza ki a szoptatás.

Köszönöm a segítséget.


2009. szept. 2. 09:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Délbe ne tápszert adj, hanem valamilyen főzit. Szépen lassan emeld a mennyiséget. 3 hét alatt lehet kiváltani egy étkezést. Először szopcsi-kaja, aztán kaja-szopcsi, végül csak kaja. Ha majd nappal egyáltalán nem szoptatod akkor tudod elhagyni a reggeli v. az esti szoptatást, és adsz helyette tápszert. Az én babán nagyon cicifüggő volt, 13 hónaposan választottam el, egy könnycseppet sem ejtett!
2009. szept. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a reggeli és esti szopit váltsd le tápszerre, délben főzeléket adnék!
2009. szept. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Azóta hogy megy az elválasztás? Én is hasonló helyzetben vagyok most, 9 hónapos a babám és már csak reggel-este szopizik és szeretném elválasztani. Kérlek, írj, ha ezt olvasod!
2009. okt. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!