Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hét hónapos kifiammal mi lehet?

Hét hónapos kifiammal mi lehet?

Figyelt kérdés
Nagyon szépen evett eddig, 6hónapos koráig csak szopizott, nagyon könnyű volt bevezetni a gyümölcsöket és a főzelékeket is. Két hét alatt kiváltotta a délelőtti szopit, az uzsonnás szopit szintén, most már napközben sem kell neki a cici. Elutasítja.Jön a foga,mozog nagyon sokat amióta mászik, és alig eszik.Stagnál a súlya, a főzelékek és a gyümölcsök mennyisége egy evésre kb 70ml.Naponta 5ször eszik,ebből ugye reggel és este szopizik(szintén keveset).Ökölődik az ételektől,ha darabos ha pépes, pedig eddig nagyon szerette mind. Sajnos a folyamatos visszautasítás miatt már tejem is alig van,és erre még rátett hogy két hónapja rendesen megvan a mensim,amiért még kevesebb a tejem. Próbáltam tápszert adni és sinlacot is, de nem kell neki. Doktornő azt mondta eddig megete a magáét, de szerintem ez nem magyarázat. Menjek másik dokihoz? Vagy mit csináljak?
2009. szept. 1. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
hallottam már olyanrol hogy az orvos a refluxot nem is merte föl.A baba már össze szóritótta a száját. gyogytápszerral lehet gyogyitani és elmulik. itt is olvastam már ilyenröl a keresön keress rá.Nem akkarok tudálékos lenni de a rokonom most lett savas és öklendezett a kajátol.Nem is gondolta magárol.
2009. szept. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, de biztos hogy nm refluxos. Sosem bukott,nem is hányt, és nemrég voltunk vizsgálaton egy nagyon aranyos kedves dokinőnél(sajnos csak helyettesített) és Ő alaposan megvizsgálta akkor.

Remélem minél hamarabb elmúlik ez az időszak mert már lassan úgy érzem én nem vagyok jó anya és valamit nem jól csinálok.

2009. szept. 2. 15:18
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam most 6 hónapos, színtén jön a foga. Nekem azt mondta a dokinőm, hogy előfordulhat, hogy nem fogja megenni a főzeléket, akkor ne izguljak, adjak neki gyümölcsöt, vagy amit szeret. Ilyenkor az a fontos, hogy sokat igyon. Állítólag pár nap múlva elmúlik, max egy hét.
2009. szept. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Az etetéssel kapcsolatban sajnos nem tudok tanácsot adni, de szeretnélek meg nyugtatni, hogy nem vagy rossz anya, ne gondolj ilyesmikre, mással is előfordulnak ilyen problémák, ettől még nem leszel kevesebb hidd el! Szerintem kérdezz meg egy másik gyerekorvost is, legalább megnyugszol.

2009. szept. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Kislányomnak 8 hónaposan jött ki a fölső 4 foga egyszerre. 5 napig csak reggel és este szopizott, azonkívül semmit nem volt hajlandó megenni. Az egyik anyuka mondta, hogy adjak neki rágcsálni valót a kezébe. Ez bevált és rágcsált kiflit, ill. a favorit a kuki volt. Kanalazni nem volt hajlandó semmit. A tápszert eleinte Ő sem itta, mert nem tudott cumis üvegből inni, de pár nap múlva már azt is elfogadta, de egy kicsit erőltetni kellett. Kb. negyed óra "birkózás" után fogadta el(ezzel azóta nincs gond). Azóta is vannak jobb és rosszabb napjaink. Ha foga miatt nem eszik, akkor nem kell aggódnod, ha elég éhes lesz el fogja fogadni a kaját.
2009. szept. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ehez jobb ha hozzászoksz: a gyerekek soha nem esznek egyformán.Mindig vannak hullámvölgyek az étvágyban is. Emiatt ne válts orvost. Egy pár hetes étvágytalanság simán belefér. Főleg, ha jön a foga. Ne erőltesd a kaját, azzal sokat árthatsz, megutálja az étkezést. Próbálgasd a tápszert, ha nincs tejed és add a kedvenc ételeit. Ha csak pár falatot eszik, akkor hagyd, majd legközelebb eszik többet. A rágcsálnivaló tényleg jó ötlet, bár elég kicsi még, nem tudom hogy boldogulna vele. De annyit biztos nem eszik a rágcsálnivalóból, hogy az étvágyát elvegye.

Nekem 2 éves a lányom és kb 1 éves koráig jó étvágyúnak mondhattam, azóta van 2 hét amikor mindent megeszik és a köv. 2 hétben alig valamit. Ez ilyen.

2009. szept. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!