Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Írnátok nekem 6-hónapos...

Írnátok nekem 6-hónapos babának napi etetési rendet?

Figyelt kérdés
2009. szept. 1. 13:18
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Tápszeres baba.
2009. szept. 1. 13:20
 2/13 anonim ***** válasza:
Délelőtt gyümölcspépet vezess be nála. Mindig három napig ugyanazt azt ízt, hogy ne legyen neki hirtelen sok az ízkavalkád. Aztán majd kitapasztaljátok, melyiket részesíti előnyben. Majd később bevezetheted estére a rizspépet fürcsi előtt. Majd utána ebédre valami bébipapit vagy főzeléket, hasolnóan lassú szoktatással.
2009. szept. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Reggel szopi. Fel 10korul tejpep kanallal,plussz szopi. Ebedre fozelek, de erre meg jocskan szopik, mert ez nem megy olyan konnyen. 6 korul gyumolcs, itt mar altalaban elmarad a szopi. Este tejpep cumisuvegbol, plussz szopi. Az izeket kulon kulon vezesd be ugy, ahogy az elottem szolo is irta.
2009. szept. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom , hogy a gyümölcsöt inkább délelőtt illdomos adni, mert délután vagy este fogyasztott gyümölcs éjszakára "felfújhatja" a babát.
2009. szept. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de igazából az a kérdésem hogy délben eszi a főzeléket fél 5-körül a tápszrt megint van hogy ebéd után nem sokat alszik akkor adjak neki valamit,nem sok idő telik el a két etetés között? És mikor kell kiválteni a délutáni tápszer valami másra?
2009. szept. 1. 13:47
 6/13 anonim ***** válasza:

6 hós a lányom, reggel szopi, délelőtt gyümölcs, délben főzelék, délután tejpép, este tápszer.


Gyümölcsöt tejpépet egyszerre vezettem be.

Délelőtt először pár kanál barack lé, majd másnap már botmixerrel pépesített barack, s így a többi gyümölcs alma körte banán, utánna már háztartási kekszet vagy babapiskótát is tehetsz bele, jobban laktat.

délután 1 evőkanál tejpép 40 mili vízzel, majd 1 hét múlva már 2 evőkanál 80 mili víz, s harmadik héten már egy egész adagot megevett. (Vizet jó melegen kell elkeverni villával a púpozott kanál tejpéppel, akkor jól megdagad könnyebb etetni)


Ha ezeket megszokta, az lesz 1 hónap, jöhet a déli főzelék. Burgony almával főzve, majd burgonya alma paradicsom, majd burgonya cukkíni paradicsom, burgonya cékla, sárgarépa burgonya stb.

2009. szept. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
13:39-es valaszolo vagyok. Mediterran orszagban elek, itt majdnem minden gyerek gyumolcsot eszik "uzsira", mert annyira meleg van, hogy mast nem szivesen esznek meg. Tobbek kozott a fiam sem eszi meg a tejpepet delutan, amikor 36-38fok van. Persze ahogy kozeledik az osz, ebben lehet majd valtozas...
2009. szept. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
En tovabbra is azt mondanam, hogy adj neki egy pici gyumolcsot az ebed es a delutani tapszer kozott. De szerintem a delutani tapszert kivalthadod tejpeppel.
2009. szept. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát az elég sok idő, közte még én is megéheznék, tehát az előttem szólóhoz hasolnóan szerintem is reggel tápszer, délután egy tápszer és este lefekvés előtt egy tápszer a többi megemlített kaják mellé. Majd egy éves korára már elég lesz reggel és este a tápszer.
2009. szept. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.
2009. szept. 1. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!