Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adtatok először glutén...

Mikor adtatok először glutén tartalmu ételt a babának, és hogyan vezettétek be?

Figyelt kérdés
Védőnő javasolta, hogy csak 9 hónapos kor után adjak neki gluténes ételt. A főzelékébe csak 1 év után használjak lisztet. A gyümibe pedig ne tegyek kekszet, mert a gyümölcs az legyen gyümölcs.
2009. szept. 1. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:

hát ez nagyon változo.

én például a tv-be is hallottam hogy fél éves korig nem szabad utána meg kell. hogy ne legyen allergiás.

én fél éves korától adom neki a glutén tartalmu ételeket.

a tejpép ami fél éves kortól adható már abban is van glutén.

a védőnőm mondta hogy fél éves kortól a gyümölcsbe keverjek daráltkekszet is. mert úgy laktatóbb.

valamikor keverek bele valamikor nem. mert meg kell szoknia a gyümülcsöt simán is.

vagy még gabonapéppel szoktam sűríteni a gyümijét.

amúgy kisfiam most nyolc hónapos

2009. szept. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is fél éves kortól adtam glutén tartalmút. Kifli véget ilyesmit, ja és babakekszet a gyümibe. Azért tettem bele neki a tízórai gyümölcsbe, mert a drága hamar megéhezett a gyümölcsre és a babakeksztől laktatóbb volt. Persze nem minden nap kekszesen kapta, de azért heti rendszerességgel.

Liszttel sűriteni 9-10 hónapos kora körül kezdtem.

2009. szept. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2009. szept. 1. 21:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!