Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor most kell cipő vagy nem...

Akkor most kell cipő vagy nem kell?

Figyelt kérdés

Az egyik oldalon ezt olvasni: Legjobb mezítláb - a kapaszkodó totyogás majd az önálló járás bizonytalan hetei alatt ne aggódjunk babacipő miatt – hagyjuk mezítláb tipegni őket. A mezítláb járás nem csupán ideális az izmok és csontok egészséges fejlődéséhez, de a lábujjakkal jobban tudják érzékelni a talajt, amely segít az egyensúlyozásban is. Természetesen koszos, hideg vagy köztéri járólapokon és talajokon muszáj valami lábbeli használata – ez ideálisan egy puhatalpú bőr mamusz.(lásd címkép)

A másikon meg ezt: . A szobában is érdemes stabil, magas szárú cipőt ráadni, amikor mászkál.

Szerintem hülyeség a szobában is cipőt adni rá ( persze ahol járólap van,oké) de kíváncsi vagyok a véleményekre


2009. szept. 1. 08:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekünk a koyhában járólap van, a nappaliban lamináltpadló. Húzok a lábára zoknit (de azt mindig), és úgy totyorászhat. Én csak akkor adok cipőt a lábára, ha kimegyünk. Mondjuk elég meleg a lakás, így nem kell félnem attól, hogy felfázik.

11 hós kisfiú anyuja :)

2009. szept. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én itthon nem adok rá cipőt, zokniban, vagy talpas naciban van. Még nem is vettük meg az első cipőnket, csak egy sportcipője van, abban viszem babakocsival. Mondjuk az én fiam még nem is járkál, csak kapaszkodva. Vagy Lilputi puha talpas cipőt, vagy supynált cipőt veszek majd neki, ha elindul egyedül.
2009. szept. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én lányomra mikor nagy meleg volt sem a lakásban sem az udvaron nem adtam rá semmit.Max egy nyitott szandit.Most hogy "hűvösebb" van zokni + a szamdi bentre is,mert a zokit leszedi a lábáról.Ha még hüvösebb lesz kintre cipő, bentre szerintem veszek neki egy csúszásgátlós mamuszt.

Üdv 11 hós anyuka

2009. szept. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mi is 11 hónaposak vagyunk. :) Kapaszkodva lépeget a kisfiam is,egyedül még nem próbálkozott vele. Csúszásgátlós zoknikat vettem már. Nálunk padlószőnyeg és pvc van a lakásban,úgyhogy nem hideg a padló.

De az ilyet úgy "szeretem",az egyik helyen ezt írják,a másikon meg az ellenkezőjét. Döntse el az ember,hogy melyik tanácsra hallgat....

2009. szept. 1. 10:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Én ezt olvastam, és logikusnak tűnik:

Egyenletes talajon (járólap, lam. padló) kell a magasszárú cipő, mert nem kell dolgoznia a talpizmoknak, ezért ellustulhatnak, viszont kell, hogy vmi tartsa a bokát.

Fűben, játszótéren stb: puhatalpú cipő, mert az egyenetlen talaj segít a talpizmok fejlődésében, hiszen ott minden egyes izomnak dolgozni kell, ezért nem szabad ilyen helyeken bokatartós cipőt adni a gyerekre.

Az enyém még nem jár önállóan, de ha vezetgetem kint az udvaron, akkor zokniban, v. mezítláb van. A házban még csak mászik.

2009. szept. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én bente nem adok,max.zoknit.Ha megnézed a lábát,amikor álldogál,akkor is "kapaszkodik " az újjaival.Sztem így fejlődnek az izmok és nem lustulnak.Felnőtteknél is jó,ha sokat van mezitláb.
2009. szept. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Közben voltunk a védőnőnél. Ő azt mondta bentre akkor kell cipő,ha nagyon befelé áll a bokája a gyerkőcnek. Ha szépen leteszi a talpát akkor nem oszt-nem szoroz ,hogy van-e bent rajta cipő. :)
2009. szept. 1. 13:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!