Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a kedvenc étele 15 hós...

Mi a kedvenc étele 15 hós körüli babádnak? Szereti a főzeléket?

Figyelt kérdés
2009. aug. 30. 08:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia. Az én lányomnak minden, amit mi eszünk. A főzeléket megeszi, de nem rajong érte nagyon. Az üveges tejbegrízeket, gyümölcsös joghurtokat imádja. Nasiban még imádja az őszibarackot, túró rudit csoki nélkül.
2009. aug. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 16 hónapos és szerencsére mindent szeret. Mastanában viszont rámutat arra, amit szeretne enni. (Reggeli alkalmával amikor vajat, sajtot tejet kitesszük az asztalra) Sok főzeléket kap de ő is imádja a gyümölcsös joghurtokat! Ebéd alkalmával nem tartok kívánságműsort azonban. Egyet főzök és azt eszi mindenki.
2009. aug. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igazából a főtt kajcsik érdekelnének. Az én fiam megkóstol minden ételt amit mi eszünk, de nem olyan mennyiséget, hogy jól is lakna vele. Gondolok itt töltött káposzta töltelékére, vagy tegnap pl. lecsót főztem, de írhatnám a krumplis tésztát is. Ezért minden nap kell főzeléket is készítenem, hogy jól lakjon. Jól van ez így, vagy már lassan csökkentenem kellene a főzelékeket? A levesek imádja, a húsokból nagyon keveset eszik.

2009. aug. 30. 09:59
 4/12 anonim ***** válasza:

Enyém a gyümölcsös főzelékeket imádja.

Alma-szőlő-csirke-rizs, alma-csirke-husi-krumpli, barack-pulyka-krumpli stb.

2009. szept. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én is úgy voltam vele, hogy keveseltem a kaját és minden evés után el is pusztított még egy üveges bébikaja felét.

14 hónapos, 12 foga van, most tartunk ott, hogy jóllakik a főztömmel.

Imád mindent, mondjuk, nem akarom magam dícsérni, de jól főzök. Nagyfiam az válogatósabb 9 évesen, mint a picikém. :)

Ötletek amiket te is tudnál megpróbálni:

Rakott karfiol, rakott zöldbab, töltött paprika, gyümölcsleves, túrós tészta, paprikáskrumpli.

Ezek a kedvencek, ezek olyan kaják amik elég lédúsak ahhoz, hogy könnyen meg tudja enni egy kisgyerek.

2009. szept. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az én 16 hónaposom utálja a főzelékeket, de minden mást megeszik. Kedvence a brokkolis tészta husival. Úgy készítem, hogy darált husit pirítok, ráöntök egy főzőtejszínt, meg belenyomok egy tömlős sajtot és belekeverem az előzőleg vajpuhára párolt brokkolit, úgy, hogy teljesen szétmáljon és mártásos legyen. Spagettivel szoktuk enni, az egész család imádja.

Én mindig azt csinálom, ha nincs türelme enni a lányomnak, hogy a mi haminkat összeturmixolom neki darabosra, kicsit olyan egy éves kortól adható bébiétel állagúra és úgy megeszi. Lehet ez bármilyen kaja.

2009. szept. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az első 21.14-es vagyok

Megeszi még: nokedli+pörkölt tejföllel.

Gombapörkölt (összeturmixolva) nokedlivel, evett már sztrapacskát is (az ugye juhtúrós kaja).

Villával szoktam összetörni neki mindent.

Tegnap krumplipüré volt rántott husival, de mostanában párizsias panírral sütöm, mert a rendes panírtól öklendezik. Száraz neki.


Azért már jó pár ötletet leírtunk!

Próbálkozz! Jó étvágyat Mindenkinek!

2009. szept. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én 17 hósom le van maradva a fogakkal (négy és fél van neki), így a mi ételünkből csak kóstolgat, nem tudja igazából megrágni, turmixolva meg nem fogadja el, mert az nem olyan mint a miénk. Üveges bébiételt, főzeléket megeszi. Szopizi, főzeléket eszik, viszont gyümölcsöt annyira nem szeret enni. Egyik nap olyan bébiételt adok neki, amiben zöldséggel van a hús, másik nap meg gyümölcs-hús kombinációt. Vacsira a déli maradékot.
2009. szept. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A bolognait imádja a legjobban. Bár igazából minden kedvenc, amiben paradicsom és husi van. :-)
2009. szept. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

16 hónapos fiam van. Már csak azt eszi meg, amit mi, teljesen átszokott arra, ami a család ebédje. A főzeléket már nem hajlandó megenni. Lehet azért is van így, mert magunknak nem szoktam főzeléket főzni, csak neki főzögettem, de azt már nem szereti.

Hogy miket eszik?

Sült csirke, vagy pulykamell sült krumplival görög salátával, vadas marhahús tésztával, hurka-kolbász párolt káposztával és tört burgonyával, tejfölös-zöldbabos csirkemell rizzsel, pirított máj főtt burgonyával, húsleves, frankfurti leves, savanyú krumplileves, gyümölcsleves, zöldbableves, legutóbb ezek voltak...

2009. szept. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!