Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenkinek ilyen rémálom az...

Mindenkinek ilyen rémálom az ebédeltetés?

Figyelt kérdés
14hós a babám lassan ,de borzalmas ahogy ebédelünk a végére már tisztára idegbeteg vagyok.Próbálok neki mindig változatos ebédet csinálni,nem akarja már a főziket elfogadni csak a darabosat.sokszor egy órám is rámegy mire megcsinálom a kajáját ,majd kb 2falat után elkezdi kiköpködni,meg szétdobálni,nyúlkál a szájába,keni a hajára,ruhába,etetőszékbe.belekapaszkodik a tányérba ,önti ki,ha kanállal vagy villávaladom én ,kikapja a kanalat a kezemből magára önti a kaját,rámfröcsköli szájjal az összerágott kaját stb...a reggelije valamivel szolidáltabb,mert ott magának veszi el,az ebédet is próbáltam így de csak mancsikolja-peidg nem adok neki nasit,hogy ne lenne éhes...másnak is ilyen szörnyű?Mikor növi ezt ki???Mit tegyek,hog yjobb legyen?nem kis erő felszítésbe kerül nap mint nap kitalálni vajon mi az amit szivesen megeszik-mégsem eszi meg..
2009. aug. 29. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:
az én fiam egy éves, de ugyanez van. tragédia minden étkezés. én már nem is nagyon próbálkozom kanállal adni neki a dolgokat, csak néhány falatot mindig, addig is a kulcscsomóval játszik közben. Megfőzöm a zöldségeket neki, és falatokban eszi meg őket. krumpli, sárgarépa, karfiol, karalábé, ilyesmiket. husikat is falatokban adom neki. így is dobálja néha, de azért nem olyan vészes a dolog, mint a kanalas dolgoknál. tésztát is kézzel eszünk:-( nagyon macerás és nem éppen így kéne, de nem tudtam még jobbat kitalálni, mert lefoglalni képtelenség egész ebéd alatt annyira, hogy ne akarjon az ételben térdig megmártózni:-(
2009. aug. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a fiam is ezt csinálta. én elkezdtem a kajákat megfordítani. vagyis ebédre eszi az esti sinlacot. mert délben befalja 1 perc alatt. aztán uzsira jön a gyümölcs, szigorúan felkockázva, így elnyammogja, aztán kis főtt kaja, ezt megfőzöm, amíg a sinlac után alszik délben. aztán vacsira a maradék főtt kaja, és fürdés után tápszer. úgy tűnik beválik, ha nagyobb lesz, vége lesz a fogzásnak, stb... akkor megpróbálom visszaállítani a rendes rendszert. és akkor már nem lesz sinlac sem.

15 hónapos anyuka

2009. aug. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
na én még tésztát nem próbáltam de ma megpróbáltam riszt adni neki,hát ne tudd meg,trancsírozta élvezte...az egész etetőszék úszott a kajába aztán meguntam...csak attól félek az ilyen kajálások elvonják a figyelmet a valóságos evésről és nem lakik jól...mert játszik...
2009. aug. 29. 13:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Detto ugyanez megy nálunk is.Segíteni nem tudok, de legalább tudod/ s én is tudom, hogy nem vagy/vagyok egyedül.Már azt hittem, csak én vagyok ilyen szerencsétlen.... Egy 1 éves kisfiú anyukája
2009. aug. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk csak akkor szabadul el a "pokol" (rázza a fejét és köpködi az ételt), ha nem tudja magát kaja közben lefoglalni. Ezért mindig adok valamit a keze ügyébe: ruhacsipesz, kis műanyag játék, kanál, kulcstartó, akármi amire tud koncentrálni. Közben pedig vagy a tv megy vagy a cd vagy énekelek.

2009. aug. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!