Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babának miket adtok...

6 hónapos babának miket adtok már?

Figyelt kérdés
Tudom van az a táblázat hogy mit lehet mit nem,de az nem szent írás.Mindenki máshogy adja.Kiváncsi vagyok ki mit ad már a fél éves babájának,mert most kezdem a hozzá táplálást én is.
2009. aug. 29. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Gyakorlatilag mindent, úgy értem, hirtelen nem tudnék olyan gyümölcsöt, vagy zöldséget mondani, amit még nem evett. Sőt, 6,5 hónaposan már kapott feles tejet is, natúr joghurtot is. És szeretjük nagyon a kiflicsücsköt. És akkor most lehet megkövezni.... Én legalább vállalom.
2009. aug. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ja és még egy kérdés....milyen korba lehet neki adni már fűszeres dolgokat.Értem pl arra hogy húsleves (vagy bármi más leves)-nek a leve (mert ugye abba is van fűszer. Illetve amit saját magunknak elkészítünk főzelékek (pl krumpli,vagy tök főzelék) abból adni neki. Vagy amit neki készítünk ételt,azokat mikortól lehet picit megfűszerezni (sózni stb).
2009. aug. 29. 11:49
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
alma, barack, banán, sütőtök, meggy, ha ezek megvltak jöhet a sárgarépa,krumpli...
2009. aug. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Fűszerezni majd 8 hó után fokozatosan.
2009. aug. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Első válaszoló.És nem fájdult meg semmitől se a hasa vagy esetleg székrekedés illetve hasmenés nem volt valam3elyiktől?
2009. aug. 29. 11:53
 6/10 anonim ***** válasza:
alma,őszibarack,banán,gesztenye,sárgadinnye,répa,sütőtök, édesburgonya,burgonya,cékla,brokkoli,cukkíni,fehérrépa, zeller,tök,csirkehús,pulykahús,tejpép(gluténmentes), 7gabonás tejpép(nem gluténmentes),reszeltsajt a főzelékbe, egyszer kapott natúr joghurtot de nem ízlett neki,gyümölcsel sem, túrót is kóstolta már, de arra is visszatérünk később. Amit én eszem,iszom,mindíg kinézi a számból, és addíg visít, amíg nem adok neki egy kis kóstolót :o)
2009. aug. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

fűszerezést én is csak 8-9hónapos korától gondoltam, vagyis úgy hogy a mi kajánkból is kap majd, a lányomnak a banán fogta nagyon a székletét, a sárgabarackot és a szilvát nem írtam az előbb, attól viszont csikart a hasa :o(

Mással nem volt eddig gondunk.

2009. aug. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És a sajt túró (stb ilyenek)-re mért írják hogy csak egy éves kortól lehet adni,amikor elvileg már most is jó nekik és szeretik?
2009. aug. 29. 12:02
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, nem, nem reagált semmire "negatívan". Illetve, egyedül a banánnál vettem észre, hogy kicsit kemény a széklete, de az sem volt még szorulás.

A fűszerezéssel amúgy Én is várok még, a főziket krumplival sürítem egyenlőre, bár, anyukám húsleveséből evett már a manóm egyszer.

2009. aug. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a natúr joghurtot meg a túrót 7 hónapos kor után javasolják, a tejet szokták 1év után, de sokan adnak már előbb. Sajtot teszek egy csipetre valót a főzelékekbe, két hete kapja így a babám, és semmi rossz reakció nem volt. Most 6és fél hónapos.
2009. aug. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!