Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hós babának már lehet adni...

6 hós babának már lehet adni bolti tehéntejet higítva? Ha lehet akkor mennyi vízzel kell higítani? Esetleg azzal meg lehet csinálni a tápszert? Vagy elég a tej neki, attól is ugyanúgy hízna mint a tápszertől?

Figyelt kérdés
2009. aug. 29. 11:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Jesszus, nehogy!!! Nem beszélgetsz a védőnőddel, vagy mi? Add neki a tápszert, majd, ha 8 hós lesz, kostólhat túrót, meg joghurtot, de tejet még akkor sem. A tápszer nagyon jó (ha nincs tejed), benne van minden, amire szüksége van. Most kezdhetsz neki gyümölcsöt, főzeléket kostóltatni.
2009. aug. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért kell ilyeneket írni!

Én csak azért kérdeztem mert régen is tehéntejet adtak a gyerekeknek mér fél éves kórtól és nem lett semmi bajuk!

Sőt én még pirított lisztett kaptam!

2009. aug. 29. 11:27
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

2. vagyok.

Figyelj, lehet, hogy nem lesz tőle semmi baja, viszont, ha lesz, mert tegyük fel, tejérzékeny, vagy tejcukorérzékeny, akkor mehettek a korházba. Nem ajánlom senkinek. Én is kaptam 6hósan már mindent, aztán kiderült, hogy tejérzékeny és gluténérzékeny vagyok/voltam. Szinte semmit sem ehettem, minden héten összeszurkáltak és olyan voltam, mint egy csontváz. Az én fiam ezért eszik most csak HA tápszert + pépet. Vannak az interneten jó táblázatok, hogy mikor mit kell bevezetni, de a tejtermékekkel és a gluténos dolgokkal várj még 2 hónapot legalább!

2009. aug. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
30%
Az első idióta válaszolót sz...d le, mert bunkó, a másodikat meg azért, mert tudatlan. Nyugodtan adj a babádnak feles tejet, fele víz, fele tej, mindkettő forralva. Én is adom már 6 HÓS korunk óta, mivel kislányom semmilyen formában nem issza meg a tápszert. Tehát, reggel és este kap feles tejet, alkalmanként 2,5 decit összesen (víz/tej együtt). Képzeld kedves második, a védőnőnk és a gyerekorvosunk javasolta ezt, talán jobban értenek hozzá, mint Te. Természetesen, először kipróbáltuk, hogy nem vált-e ki a dolog valamiféle allergiás reakciót (adtam Neki egy napig, aztán vártam 3 napot), de szerencsére nem történt ilyesmi.
2009. aug. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
29%
Ja, úgy nem hízik a tejtől egy baba, mint a tápszertől, csak a kalcium bevitel miatt fontos, hogy kapjon tejalapú étket. A nap további részében adj gyümölcsöt, főzeléket, babajoghurtot, tejpépet, ilyesmiket.
2009. aug. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a tudatlan második.

Képzeld, hogy az én védőnőm és gyerekorvosom pedig 1 éves korban javasolja a tej bevezetését. De több helyen is utána tudsz nézni. Amúgy meg nem minden esetben látszik, ha egy baba tejérzékeny (rajtam sem látszott, csak pár hónap mulva, mikor fogytam). Mellesleg, ha a bolti tejet adod a gyereknek, abba nem, hogy kálcium, de még tej sincs. Én biztos, hogy 1-1,5 éves koráig, legalább, tápszerezni fogom. Abba legalább tudom, hogy mi van.

2009. aug. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%

Az orvos és a védőnő hígított tehéntejet javasoltak..? Hmmm.

Az én gyerekdokim a legmaradibb a világon, már a fiam 2 HÓS korában rá akart beszélni a paszírozott almalére :-) Kevés sikerrel...

A lényeg, hogy még ő is szigorúan 1 éves kora utánra teszi az a napot, hogy a baba tejet kapjon. Különös ez nekem egy kicsit....

2009. aug. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem az ilyen kérdéseket.

Régen ez volt....régen sok midnen másképp volt, az AIDS ba is belehaltak, ma már kezelhető ---és folytathatnám.

Az orvostudomány fejlődik, ma már tisztában vagyunk vele, hogy a kicsi gyomra mikor mit tud megemészteni, és mit nem.

Nem veletlen nem ajánlják a tejet 1 éves kor előtt, a higításnál nagyobb hülyeség meg nincs, hisz a tejben lévő kötéseket nem tudja feldolgozni a kicsi, ami nem fog változni attól, hogy a vizet hozzáadod.

Nekem sem volt bajom kicsiként, de 18 évesen majdnem meghaltam, mert összeomlott az emésztésem.

Ennyit erről....

2009. aug. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


Aztán van még ezer, de egy olyat sem találsz, ahol azt írja adj a babádnak tehéntejet fél évesen!


"Tudatlan 2."

2009. aug. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%

Úgy látszik akkor Én valami genetikai csoda vagyok, mert már 3 hónapos koromban főzeléket kaptam, 4 hónapos koromtól higítatlan tejet, és mit ad isten, 31 éves vagyok, és életemben nem volt soha probléma a gyomrommal, vagy az emésztésemmel.

Barátnőm kisfia fél éves kora óta kap feles tejet, mert a tápszert nem ette meg. Most két és fél éves, semmi baja, makk egészséges kisfiú, mindent bevesz a gyomra.

Ja, és a körülöttem élő Velem egykorúak, akik szintén tejen nőttek fel pár hónapos koruktól, Nekik sincs semmi bajuk az emésztésükkel, és nem is volt soha.

Kedves kérdező, szerintem kaptál ilyet is olyat is válaszként, a végső döntés úgyis a Tiéd. Tedd, amit jónak látsz.

2009. aug. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!