Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos a babám, anyatejes,...

5 hónapos a babám, anyatejes, de meg kell kezdenem a gyümölcsök kóstoltatását, mert csak 6-7 naponta van kaki. Bízom benne, hogy ez majd segít. Mennyi baracklevet adjak neki elsőre? A szopatás után kell megpróbálnom?

Figyelt kérdés
2009. aug. 28. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Anyatejes babáknál az is normálisnak számít, ha csak 10 naponta van kaki.A szervezete 100%-ban hasznosítja az anyatejet, ezért nincs salakanyag.Ha csak ezért akarod hozzátáplálni szeríntem várj míg betölti a 6hót.

Egyébként szopi után kínáld pár kiskanál lével, majd péppel.Nem bíztos hogy el fogja fogadni, de ne erőltesd.

2009. aug. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ez még normális, csak szegénykém a 6. napon már kínlódik.Kétszer adtam neki kúpot, ami meghozta a várt eredményt, de nem akarom, hogy hozzászokjon.Annyi helyről hallottam/ olvastam, hogy később sem tud kúp nélkül kakilni.Akkor már inkább a gyümölcs. A védőnőm szerint is megér egy próbát,hátha segít.

Köszönöm, hogy megírtad a véleményed !

2009. aug. 28. 13:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt csak 4 hónaposan.És ő is kínlódott.Én nem adtam levet sosem.A gyümölcsöt összeturmixoltam,1-2 napig csak azt adtam+szopi utánna természetesen és néztem,allergiás reakció lesz-e.Az nem lett,de kaki igen:-)Válassz ki egy étkezést,általában a tízórait javasolják,de ez is gyerek függő,mert a lányom volt hajandó tízoraira kóstolni és átettem uzsira,hogy ha ki is váltjuk,minél tovább legyen a főétkezés a tej.Ez bejött neki.Én a gyümölcsöket 1-2 napig kóstoltattam és ha megette,jött a következő.Ha meg nem ette meg,akkor ahhoz amit szeretett és nem volt probléma kevertem az újat.Remélem érthetően írtam.A lányom 2 hét alatt kiváltotta az uzsonnát és rá 1 hónapra a tízórait.3 napja szokott le az utolsó reggeli szopiról és 10 hónapos.Mindenevő,kajakunyeráló... :-)Attól függ,hogy szopi előtt v. után adod,hogy kóstoltatni szeretnél v.hozzátáplálni.Valószínű,ha szopi után adod,kevésbé fogja elfogadni lehet "szenvedés " lessz ha már hozzátáplálni szeretnél.Én előtte adtam.

Nem kell elvakultnak lenni szopi ügyben,pláne ha a baba szenved a kaki hiánytól.

2009. aug. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsi:...nem volt hajlandó...
2009. aug. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!