Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig megy, mehet, hogy...

Meddig megy, mehet, hogy semmiféle úgymond normális ételt nem fogad el a gyerkőc?

Figyelt kérdés

12,5 hósan jött ki az első foga,1 hónap alatt négy, azóta stagnál. Addig semmi gond nem volt az étkezéssel, mindent megevett, most 15 hós, de nem fogadja el szinte csak a gyümülcsöt, és a tejtermékek egy részét(tápszer, joghurt)Tehát a sós ételeket, húst főzeléket, felvágottat, sajtot stb. egyáltalán nem eszi meg.

Meddig mehet ez, már lassan 2 hónapja nem eszik normális ételt(habár a súlyán nem látszik, még meg is kaptuk a 15 hós oltáson a doktornőtől, hogy ne egyen annyi szénhidrátot a gyerek, mikor még a finomságot sem eszi meg)Már odáig fajultam, hogy a tejbegrízébe tojássárgát csempésztem, hogy valami mász is egyen a tejfehérjén kívül.Jártatok már hasonló cipőben, mit lehet tenni?


2009. aug. 28. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem 1 éves múlt a fiam és 7 hós korától csak anyatejet evett 10 hós koráig, onnantól meg kecsketejet. Semmi kanalast! Semmit! Nem tudok vele mit csinálni. 11 hósan jött ki az első foga, most jön a 4. Ha ő felcsipegeti a kezével a kaját azt eszegeti, de 3-4 falatot és ennyi. Abban reménykedek, ha több foga lesz akkor jobban fog tudni enni mindent magától. Mert azt már biztos nem fogja hogyni hogy én etessem kanálból.
2009. aug. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2009. szept. 1. 13:01
 3/7 anonim ***** válasza:

nekem is csinált ilyent a fiam.a tejen és a tejterméken kívül csak a párizsit ette meg. ez eltartott jó pár hónapig. most a levesnek a levét eszi meg, meg a húst de az sem mindig amikor kedve van. A májkrémes kenyér bármikor jöhet neki. Gyümölcel is kínlódtam, mert azt sem ette. aztán a dinnyét zabálta, meg a barackból most evett 2-3 falatot! ha kell úgy is meg fogja enni!

Tényleg délben is leülök vele neki is merek nekem is, hogy lássa, de sokat nem eszik!

nekem azt mondták annyit eszik amennyi kell, erőltetni nem szabad!

Most 22 honapós!

2009. szept. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
8 hósan kezdtem a hozzátáplálást, megeszi a barackpürét, kb 2 deka kenyeret, csirkemellsonkát, tápszert, és jobb napokon két karika virslit. Ez már 10 hónapja így van :( Másfél évesen 2-3 deka kenyér egy vacsi. Egyszer biztos jobb lesz, de akkorra nem lesz hajam, mert szálanként tépem minden kajánál
2009. szept. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt hallottam, hogy nem jó minden nap joghurtot adni a babáknak, mert azzal elvannak egész jól. Az én gyerkőcöm is imádja, de inkább csak kétnaponta adok neki. Amúgy tényleg nem szabad semmit erőltetni, annyit esznek amennyi kell nekik.
2009. szept. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na ennek örülök, mármint, hogy annyit esznek, amennyi kell Nekik. Kislányom 7 hónapos, jönnek a fogai, egyszerre több is, és Én is már a hajamat tépem minden kajálásnál, mert adhatok bármit, semmi nem kell Neki, úgy kell belekönyörögni a gyümölcsöt, a főzeléket, a tápszert, amit már gyümölccsel turmixolok, mert simán egyáltalán nem eszi/issza meg. Olyan, mintha soha nem lenne éhes, csak azért eszik, mert egyenlőre Én vagyok az erősebb. Persze, nem tömöm meg mindenáron, de amikor már hosszú órák óta semmit nem evett, és gondolom Én, hogy meg kéne már éheznie, akkor is csak nagy nehezen veszem rá, hogy egyen. A súlyán Neki sem látszik, az elmúlt két hétben is megvolt a heti 10-12 deka hízás mindezek ellenére. De már kész vagyok, már nem tudom, mit adjak Neki enni, hogy egyen....
2009. szept. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mondjuk, hogy egy kicsit megnyugodtam...
2009. szept. 4. 08:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!