Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2-2,5 hónapos babátok hány...

2-2,5 hónapos babátok hány óránként szopik?

Figyelt kérdés
Az enyém általában 3 óránként,ha alszik kibirja a 4 órát,de van,hogy 2,5 óra után kéri. A védönöm azt mondta 2 hós korában,hogy jó lenne már csak 4 óránként szoptatni. Nektek is ezt mondta? Nem az igény szerinti a jó?
2009. aug. 27. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne is törődj Vele. Van a védőnőtöknek gyereke? Ő talán szigorúan kivárta a 4 órát, akkor is, ha üvöltött a babája? Kislányom anno igény szerint szopizott. Nappal általában 2 óránként, este pedig már szinte láncban, bár ebben volt részemről némi szándékosság is. Ennek eredményeként 10 hetes korától átaludta az éjszakát, mert eleget evett nappal. És ez mindkettőnknek jó volt, pihentek voltunk mindketten nappal, és az elegendő alvás abban is segített, hogy volt bőven tejem.
2009. aug. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

igény szerint szoptasd,miért kellene órához kötni annak a kis csöppnek az evését,mi sem óra pontosságal eszünk hanem amikor éhesek vagyunk,nem?Én kisfiam 7 hós és mindig igény szerint etetem,nálunk az volt a rutin hogy minden ébredés után evett,ezt szokta meg,és igy neki nagyon jó volt,de ha én most azt csináltam volna hogy ránézek az órára és azt mondom még van 1 óra evésig akkor hagytam volna üvölteni addig?

nem,nyilván!

Szóval szerintem igény szerint!!!

A védönőre meg nem mindig kell feltétlenül hallgatni!

2009. aug. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, még annyi (első vagyok), hogy azért irányítgattam a babám afelé, hogy gyakrabban szopizzon, mert így egyszerre nem evett sokat, és a hasfájás is elkerült Minket. Plusz, jó sok inger érte a melleim, így ez is hozzájárult a tejtermelődéshez. Szóval, jó volt ez mindkettőnknek több szempontból is. Persze, amikor aludt nappal, nem ébresztettem fel enni, akkor csináltuk ezt, amikor fent volt, természetesen.
2009. aug. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igaz az én babám félig-meddig tápszeres is, de kb két hete volt itt a védőnő és megkérdezte: na és 4 óránként eszik már a pici? Mondom: nem, akkor amikor éhes. Teljesen odáig volt, hogy már 4 óránként kéne ennie. De hát én is akkor eszem amikor éhes vagyok.

Ráadásul az anyatej az csak jobb. Ok, hogy én a tápival túl is etethetném, általában azért megvan 2-3-4 óra az etetések közt, mikor, hogy igényli.

2009. aug. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hehe, nem ugyanaz a védőnőnk??? Nekem is ezt mondta anno, de ugyanakkor 5x evett a baba, néha 4x, de erre közölte, hogy a 4 nem jó, akkor meg hogy is van ez, ha a gyerek végigalussza az éjszakát??? Nem is jön ki matematikailag az 5 evés, ha 4 óránként eszik. Hülye. Már elnézést. Szóval nekünk evett kb 3 óránként, du meg egyszer 4-4.5 órát is kihúzott, összesen 5x egy nap, éjjel aludt.
2009. aug. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!