Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altatjátok babátok?...

Hogyan altatjátok babátok? Minden érdekel, módszer stílus stb.

Figyelt kérdés
2009. aug. 26. 21:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Enyém 9 hónapos, és csakis és kizárólag (születése óta) babakocsiban alszik el. Kicsit ringatni kell benne (kb. 5 percig) és alszik. Nappal abban is marad, este át tudom tenni a kiságyába.
2009. aug. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Az én lányom még szopizik,nappal és este is cici aztán amikor már látom ,hogy nem eszik csak kábul már be felveszem és mire odaérek vele a szobájába már alszik is!10 hónapos.
2009. aug. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az én pici lányom 6 hónapos, de már a kezdetektől az alvás nálunk úgy történt, hogy este nagyjából ugyanabban az időpontban fürcsi, utána evés (2 hetes korától sajna tápszeres), majd alvás. Beöltöztetem a hálózsákjába, anya, apa jóéjszakát kíván, megpuszilgatja a csöppöt, forgó zenélő elindít, be a picit a kiságyba, és szépen otthagyjuk. Eleinte volt sírdogálás, akkor bementem betettem a cumit a szájába, megint otthagytam, és szépen megszokta, hogy egyedül kell elaludnia, nem vagyunk ott mellette, mostmár nagyon rutin szerűen megy a dolog, ha rögtön nem is alszik el, akkor elbabrál egy kis plüss nyuszival, és álomba ringatja magát...teljesen egyedül.

Napközben nagyon kevés az alvás igénye, de az is percre pontosan ugyanakkor van, ez is a rendszerének a része, alszik 10 óra körül, du. 1 óra körül, és du. 5 óra körül, ezek mind 20-30 perces szundikálások. Napközben én nem teszem be a kiságyba, azért, hogy azt szokja meg, hogy ott éjszaka kell aludni, így vettünk egy utazó ágyat, azt nyitom ki és a de. és az 1 órási alvás ott történik, a du. 5 órási pedig levegőzés közben a babakocsiban.

Hát ezek a mi szokásaink, nekünk nagyon bejött, hogy már az elejétől egy rendszerhez szoktattuk, így ő is tud mihez tartani, és mi is!

Remélem tudtam jó tanácsot adni!

2009. aug. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Hát igen, minden szoktatás kérdése. Mi is próbáltuk ezt az egyedül elvalvósdit a kiságyban még kisebb korában, csak úgy látszik, nekem nem jó az idegrendszerem, mert tíz percnél tovább egyszerűen nem bítam hallgatni a sírást sohasem. Ezzel amúgy eljutottam odáig, hogy igaz, nem alszik a kiságyában egyedül, viszont abszolúte nem egy sírós gyerek :) Ha beüti magát valahova, kicsit nyekereg, de hamar megvígasztalható. :)
2009. aug. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk napközben beleteszem a kiságyba, simogatom a fejecskéjét, és elolvasok egy mesét, és alszik is. Este pedig a cicin, vagy ritkábban kézben ringatva alszik el. Eleinte féltem, mert ő is csak a babakocsiban aludt, de kb.7 hónaposan sikerült átszoktatni a kis helyére. 10 hónapos.
2009. aug. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Mi nem altatunk sehogy,kezdetektől fogva.Amikor még szopizott,akkor az esti menetrend ez volt:fürdés,szopi-nem engedtem bealudni,mert hasfájós volt és muszály volt büfizni-pici ejtőzés,puszi,csicsika.Kijöttünk a szobából és kész.Az első pár nap volt nyüszögés (esetleg sírás),de megtanulta.Most 10 hónapos.Amikor már úgy magánál volt 2-3 hónap körül,még a szobából is ki kellett jönni,mert bezsongott és nem volt hajlandó aludni.Ez a mai napig így van,következetesen próbáltunk/próbáljuk csinálni a dolgokat.Mi nem szerettük volna rászoktatni,semmilyen ringatásra,mászkálásra stb,így nem törés neki leszokni.
2009. aug. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Az fiam 20hónapos. A mi ágyunkban megissza a kakaóját,maj bebújok mellé és perce alatt elaszik nekem. Nem rakom be a kiságyába,mert rengetegszer kel éjszaka a foga miatt! Nálunk a kiságy csak dísz :)
2009. aug. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A lényeg a rendszeresség szerintem. HOgy este legyen egy ceremónia. Gondolom ezt már 100szor hallottad. Fontos, hogy megtanulja, hogy mi után, mi jön, és számítson rá. Így, ha megtanulja, hogy fürdés után hami, és utána alvás, akkor nem jut majd eszébe mondjuk játszani. Fontos az is, hoghy a fürdés előtt fél órával már semmi ugrálos, hangos játszás ne legyen. Nálunk az esti ceremóniánál klasszikus zene megy. Ha már ezt bekapcsoljuk, már tudja mi következik a következő 40 percben. Nekünk 5 hónapos koráig nagyon flottul ment minden, szopi után ügyesen elaludt egyedül, csak mióta felkel éjszaka, azóta néha nehezebben alszik el. De ez mondjuk max 15 perces "tortúrát" jelent. Ilyenkor vagy simogatom a buksiját, vagy picit ringatom a karomban. De ez az esetek10 %ban szükséges. Nappal 4 óránként alszik 2 órát. De fél10-10-től, és du fél2-2-tól. De ő 4 óránként eszik pici kora óta. (Most 7 hónapos). Akkor nagyon könnyen elaludt nappal is, láttam rajta, h fárad, hogy nyűgösebb, és akkor betettem a kiságyba, és már aludt is. Most már nem ilyen egyszerű, de mint este, max 15 perc ekkor is. Ja, és szerintem is fontos, hogy legyen egy alvós helye, egy CSAK alvós hely, és ott ne legyen játék, játszás. És a nyugodt alvás érdekében nappal lehetőleg ne evés után aludjon, mert az emésztés zavarhatja az "álmát". Régi "okosság" az, hogy evés után minden kisbaba alszik. A ritmus: tisztába tevés, evés, játék, alvás. Ja és,lehetőleg az egyik alvás szabadban legyen. Ha nincs iszonyú meleg, vagy ha nem szeles, esős az idő, akkor hidegben is ki lehet tenni.

Sok szerencsét! Minden jót!

2009. aug. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Amikor még egész pici volt, akkor kézben altattam el, bekapcsoltam a cd-jét, amire gyerekdalokat vettem fel. Ma 8 hónapos, a cd megvan, de esténként csak beteszem a kiságyba. Ekkor lefekszek én is, hogy lássa a szobában vagyok, hogy fekszek én is. Mikor elalszik kijövök.
2009. aug. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi a suttogó könyv alapján megtanítottuk aludni. Csak beteszem az ágyba némi puszilgatás és ölelgetés után, aztán leülök a kiságy elé és megvárom míg elalszik. Max tíz perc szokott lenni. Nappal is és éjszaka is így alszik. Előtte csak cicin tudott elaludni. Most egy éves, nyolc hónapos kora óta tud így aludni.
2009. aug. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!