Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jelenleg t-gyáson vagyok!...

Jelenleg t-gyáson vagyok! Arra vagyok kiváncsi ha lejár közvetlenül előtte kapok valami papirt amivel intézhetem a "továbbiakat"?

Figyelt kérdés
2009. aug. 26. 14:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A munkahelyed TB kifizetőhely? Ha igen akkor ők intéznek mindent, ha nem akkor neked kell, és nem árt ha kb. 1,5hónappal a TGYÁS-os lejárta előtt elküldöd a paprokat meg megkéred a foglalkoztatói igazolást a munkahelyedtől, mert az oep iszonyú lassú! Ha csak akkor kezdesz intézkedni amikor majd kiküldik a papírt, hogy lejárt a TGYÁS akkor legalább 1-2hónapig nem kapsz gyedet mert kb 30nap az átfutási idő, plusz még a munkáltatódnai is van 15 napja arra, hogy miután megkéred elküldje a foglalkoztatóit. Ha személyesen intézed akkor valamivel gyorsabb mert ugye nincs postai átfutási idő, de akkor is jobban jársz ha mielőbb beadod a papírokat és akkor folymatos lesz az ellátásod!
2009. aug. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor azt hiszem ez egy kicsit bonyolultabb lesz! Munkanélküliről mentem t-gyásra és azt tanácsolták a tb-nél, hogy mielőtt megigényelem a gyedet, menjek el kb. két hétre munkanélkülire, és igy igyényeljem a gyedet, mert csak igy leszek jogosult rá! (Tudod ez az aktiv-passziv dolog!!!)
2009. aug. 26. 14:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.Ugyanigy vagyok mint te,nekem vasárnap jár le Tgyás,de még nem kaptam semmit.Csak az a papirom van amit akkor küldtek amikor megállapitották,hogy meddig kapom.
2009. aug. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!