Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik el este fél...

Miért nem alszik el este fél 11előtt a kilenc hós fiam?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat mozog egész nap. Reggel 6kor félálomban reggelizik (tápszer) alszik kb fél tízig, akkor tízórai, majd dél egy körül ebéd, utána alszik 2-2,5órát, utána uzsonna és 6kor fürdetés majd vacsi, utána pörög este 10-ig! Nem is látni a gyereken, hogy álmos lenne! Hiába próbálom altatni, kínlódás, ordítás a vége, amikor meg elérkezik az este tíz-negyed tizenegy akkor kéri az tápszerét, megissza, és magától elalszik. Enni eszik mindent, összesen naoi kb. 1000-1200grammokat, most 8,7kiló, de olyan mint a duracell! Szeretném ha mondjuk 9körül már aludna de egyszerűen nem tudom nála ezt elérni. Mit csináljak? Vagy hagyjam rá, majd kinövi? Mi apával már elég zombisak vagyunk a kialvatlanságtól.
2009. aug. 26. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Én letenném fél 9-9 felé attól függetlenül, hogy pörög és nem néz ki álmosnak. Minél inkább pörög este, annál inkább azért, mert már túlpörgött. Egy hétig nehéz lesz, mire megszokja, most aludni kell, de szerintem megéri.
2009. aug. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem - bár ez csak az én véleményem - egészen egyszerűen megoldható a dolog, nálunk ugyanez volt a helyzet. A babád és az én fiam is elég sokáig aludt reggel, így megcsúszott a délutáni alvás és az esti lefekvés is. Próbáld meg kicsit korábbra hozni a reggli kelést fél8-ra 8-ra, így lehet délután korábban le fog feküdni és mivel korábban kel hamarabb ki is fárad estére. Ilyen jó időben meg én még nem fürdetném meg este 6-kor, hanem csak 8 után. Mi addig kinn vagyunk, tesz vesz, elvan. A te kisfiad mennyit van kinn levegőn, vagy mivel telik el a délutánja? Remélem tudtam vmit segíteni. Szia.
2009. aug. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk ez bevált:

reggel 8reggeli(tápszer) aztán 11kor du 4kor eszik.7kor fürdetés 8kor eszik aztán kilenckor már alszik mint a bunda reggel 5 fél 6ig.csinálj rendszert neki hogy ő is megtudjon szokni egy folyamatot.ne akkor etesd amikor fölkell.neked kell beosztani az időt!és ő ahhoz tud aslkalmazkodni.2,5hós kislány anyukája

2009. aug. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt, egyre később aludt el.

Majd megtanítottam egyedül elaludni a kiságyában, azóta fél 9-kor alszik és reggel 7 körül kel, délután is egyedül alszik el, és alszik 1-2,5 órát,attól függően, milyen korszaka van.

Ajánlom melegen a módszert, ha még ember akarsz maradni...

14 hós kislányos

2009. aug. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, lehet, hogy megpróbáljuk a 8-9es fürdetést. Szerintem a rendszerrel nincs gong, hiszen minden nap ugyan az a menetrend szinte percre pontosan. Délelőtt is megyünk sétálni meg délután is van levegőzés.
2009. aug. 29. 12:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!