Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiam most kezdett el, mindenho...

Fiam most kezdett el, mindenhol felállni, Ti hogy védekeztek az esések ellen?

Figyelt kérdés
8 hónapos most. Még nem áll sokáig egyedül, ill. menni akarna ha feláll, így állandóan elesik, félek beüti a fejét, a kiságyban is feláll, ott nem tudom állandóan figyelni, napközben pont olyankor tettem be, ha valami dolgom volt.
2009. aug. 26. 07:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia.Napközben ilyenkor mindig vele vagyok.De csak az első 2 hét volt ilyen.Párszor elesett de mahar megtanulta,hogy csak akkor engedi el a kezét ha a másikkal biztonságosan kapaszkodik.és tanitom lecsüccsenni.Amikor látom,hogy elszeretné már engedni olyankor behajlítom a derekát,mondom neki,hogy csüccs,és lehuppanunk a popinkra.Nagyon örül ilyenkor,hogy nem fájt neki.a már sokkal jobb az egyensúlyérzéke is igy már nem esik el.az ágyba már egyátalán,de máshol se.én az elején ott voltam mögötte mindig,ma már annyira nem agódom,látom,hogy kezd számára is biztonságosabban mozogni.
2009. aug. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindentől megvédeni nem tudod,mert ez még csak a kezdet!

Én mindig megvigasztaltam,ha véletlenül koppant a buksi,de külön nem védekeztünk ellene,így pár nap alatt rájött a lecsücsülés technikájára.

2009. aug. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt hittem van még idő, míg feláll, hogy van még egy-két nyugis hónap:) Ez azt jelenti nekem(egyedül nevelem), hogy még jobban elúszik a háztartásom. Tudom, hogy mindentől nem lehet megvédeni, remélem hamar rájön, hogy tud úgy esni, hogy ne verje be a buksiját.
2009. aug. 26. 08:25
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem lehet kivédeni minden esést. Amúgy pedig meg is kell tanulnia esni, sőt, inkább még most essen, és tanuljon belőle, mint akkor, amikor már sokkal gyorsabban jár, vagy fut, mert abból nagyobb ütés is lehet. 8 hónapos korában állt fel a babám, azóta próbál már járni is, most 11 hónapos és hát néha-néha becsúszik egy nagyobb esés. Olyankor sír, megvígasztalom, van egy kis kék foltja és megy tovább. Persze nagyon figyelni kell rá, hogy nehogy úgy essen, hogy komolyabban beüsse magát és legyen valami fejsérülése. Szóval jobb ébernek lenni, viszont ha esik, max. tompítani, nem elkapni, mert akkor tényleg nem tanul meg magától úgy esni, hogy az ne fájjon annyira és nem leszel majd mindig ott, kitartást!
2009. aug. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem még nincs gyerkőc most várom:),de mindíg azt hallom óóó lesz még több és nagyobb esés is ne aggódj,elég érdekes nem de?Ezt nehéz megmagyarázni egy anyának.Sokan a járókár (holdjáró) kihogy ismeri esküsznek bár ez a te esetedben azt hiszem korai vagy mégesem?
2009. aug. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia!Én is ilyen para voltam az eséstől és a praktikertbe vettem öntapadós szivacs csíkot amit felragasztottam a sarkokra és az asztal sarkára stb.ilyen veszélyes helyre.Erre az én kisfiam nagyon hamar rájött, hogy segre huppan az a biztos és tényleg megtanulnak esni,sajnos nem lehet mindent kivédeni.Most szedegetem a szivacsot nem jön le egy könnyen:-((
2009. aug. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor nincs mást tenni, mint kivárni, hogy megtanuljon esni:)
2009. aug. 26. 09:52
 8/8 anonim ***** válasza:
8 hónapos fiam naponta átlag 2x üti be a fejecskéjét, de már ügyesedik.
2009. aug. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!