Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vaniliás cukrot vagy kakaót...

Vaniliás cukrot vagy kakaót tehetek 7 hónapos baba tápszerébe?

Figyelt kérdés
2008. máj. 29. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:
25%
Miért tennél?Attól csak rászokik az édessebb ízre,a tápszer,a tej is édes,de nem annyira .A picinek még nincs elrontva az íz érzékelése,amit te íztelennek találsz neki az is ízletes.Az enyémek szeretik a natur joghurtot,kefirt,a friss gyümölcsöt...ráérsz még a kakaóval,nem marad le a gyereked semmiről.Rengeted a friss gyümölcs ízesitsd azzal a tápszert ha nagyon akarod,de én a gyümölcsöt adnám neki turmixolva,nagyon szeretik,ennyi idős babának én már túróba keverve is adtam.
2008. máj. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy már nem akarja enni a tápszert de még legalább egyszer kéne neki egy nap. Tejes dolgokat nem kaphat, mert tejérzékeny.A gyümölcsökre kezd ráunni,mert nem túl nagy a választék még (szőlőt almát nem eszi baracktól kiütéses ezért azt ritkán kap) tízóraira azt kap, uzsonnára tejpépet ami HA-s és azt gyümölcsel kell ízesíteni(dobozra van írva).
2008. máj. 29. 19:35
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Tegyed nyugodtan, az én fiam is kap. Régen is kaptak már kakaót,vaníliás tejet, karamelles tejet a gyerekek. Az enyém is 7 hónapos, este kakaót iszik, reggel sima tápszert. Muszáj volt, mert különben nem itta meg este. Egész egyszerűen elkezdte azt csinálni, hogy este nem lehetett a szájába tenni a cumisüveget, nem kellett neki. Kísérleteztem vaníliás tejjel, két napig itta, aztán megunta, akkor kipróbáltam a vaníliás tejet, azt is kb. két napig itta, most három hete kakaót kap, azt imádja. Semmi baj nincs azzal, ha egy gyerek kakaót kap. Persze nem kell arra szoktatni, hogy minden édes legyen, de nem kell túlzásokba esni, a gyerekek igenis szeretik az édességet, és nem az a dolga egy szülőnek, hogy ezt teljesen kizárja az életéből, hanem hogy megtanítsa mértékkel fogyasztani ezt. Én is gyümölcsöt adok persze desszertnek, nem akarom, hogy csak a csoki meg a cukorka legyen később is az egyedüli finomság, de az a kakaó nem fog neki ártani. Én felnőtt fejjel is minden reggel kakaót iszom, és ez nem borzasztó dolog.
2008. máj. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!