Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Használt vagy új cipő?

Használt vagy új cipő?

Figyelt kérdés
Most lesz 14 hónapos a lányom, szeretnénk neki őszre ill télre cipőt venni. Hol és milyet érdemes? Minőségit szeretnék, ami ugye használtan elérhető áron van. Vagy vegyek inkább olcsóbb újat? Ki vannak azok rendesen dolgozva, hogy jó legyen a talpának, bokájának? Ekkora babának csizma is kell?
2009. aug. 24. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem használtat semmiképp ne vegyél,mert egy kitaposott cipő rosszabbat tesz a lábának,mert minden baba másképp jár!Csak új jöjjön szóba!Sok sikert!.-)
2009. aug. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nem spórolnék a baba cipőjén.Használtat semmiképp hiszen az már valamennyire ki van taposva..

Nézz utána a neten a nagyon olcsósztem nem jó minőség viszont nem is kell megvenni a legdrágábbat, a középkategória megfelel.

2009. aug. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Használtat semmi szín alatt nem vennék. Orthopédiailag nem egészséges egy fejlődésben lévő talpacskának egy másik talpacska által már kitaposott cipő. Kínaisat se mert gombás lehet a pici lába. Én itthonra Liliputi Pediped-et vettem a lányomnak, utcára pedig Elefanten szandált amit a Deichmanban lehet kapni. Ezek jó minőségű és anatómiailag kifejlesztett lábbelik. Nekem a Siesta nagyon merevnek tűnik ezért maradtam az Elefanten-nél. A lábbelin nem érdemes spórolni mert utána a többszörösét költheted különböző drága talpbetétekre. Vannak még olasz márkák is azt hiszem Zippo talán a neve de ebben nem vagyok biztos. Azokról is sok jót olvastam. Azt tanácsolom inkább spórold össze valahogy és minőségi cipőt vegyél. Tudom hogy ez a mai világban nagyon nehéz de talán nem lehetetlen. Sok sikert. 16 hós kislány anyukája
2009. aug. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én ismerősöktől több olyan használt kisszandit/cipőcskét is kaptam, ami alig-alig volt a gyerekek lábán, mert mire belenőttek, kiment a szezonja. Egyáltalán nincsenek kitaposva/megkopva, így nyugodt szívvel adtam rá a lányomra.

Jól is jöttek, mert újat egyáltalán nem tudtam volna boltban venni neki :(

Viszont vaterán lőttem eredeti dobozos, vadonat új kiscipőt is féláron. Érdemes ott is körülnézegetni, ha van időd guberálni és esetleg a ismerősöknél is körbekérdezgetni.

Amúgy 11 hósa lányom, most indult el. Most őszre van egy magasszárú zárt cipője + egy zárt félcipője + gumicsizmája, mert imádja a pocsolyákat. Télére szerintem még beszerzek egy kiscsizmát is a meglévő bélelt bakancs mellé, hogy legyen váltás, ha épp tönkreázik.

2009. aug. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kezdetben szánd rá a pénzt ha nagyobb lesz, lehet használtat is.
2009. aug. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
csak új! zetpol elérhető árban van.
2009. aug. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak újat vennék, szerintem a baba, nagyobb gyerek legfőbb ruhadarabja a cipője, nagyon sok múlik ezen.

Ha nem lesz rá keretem, akkor eggyel kevesebb ruhát veszek neki + magamnak + kihagyok egy fodrász, így meglesz a pénz.

2009. aug. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!