Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor szokták a babák általába...

Mikor szokták a babák általában megszeretni a fürdést?

Figyelt kérdés
nekem 13 hetes a babám és nem szeret fürödni.mindig magához huzza a kezeit szorosan és látszik rajta hogy fél.soha nem volt rossz élménye fürdetés közben.kimondottan ügyeltem arra hogy ne legyen semmi hirtelen mozdulat ,jó legyen a vizhőfok.akkor mi lehet a baj? mit lehet tenni hogy megszeresse a vizet.igy babauszásra sem vihetjük
2008. máj. 29. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:
nos nem tudom hogy fürdetsz, de rég szeretnie kéne.. a víz hőfok legyen 38-39 C , ha fázik amúgy libabőrös lesz. Ha viszed a kádba először mindig a hasafelé tedd be, hogy lássa a vizet, aztán fordítsd hátra. Gondolj bele ha ledoblak hanyatt valahova és nem tudod mi lesz majd alul ahova érkezek, te is megijednél. Ezért kell a babának megmutatni először mindent. Pár percig legyen hason a kádba. csak vigyázz ne érjen az arca a vízbe.
2008. máj. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagyon változó az én babám még csak 3 hetes lesz de nagyon szeret a vízben lenni. Viszont nála sem mindegy,hogy rögtön ébredés után van a fürdés vagy ha már egy ideje fent van mert ha ébredés után van akkor nem tetszik neki vagy ha éhes ő jobban szeret teli pocakkal fürdeni. De például a kórházban mondták,hogy amelyik babának rá volt tekeredve a köldökzsinór a nyakára az félni fog a víztől. Az én babának ra volt és meg sem fél.
2008. máj. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a 38-39 az meleg a babának elég nekik a 37 fokos.
2008. máj. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk bejött a 38 fok és mivel 15-20 perc a fürdés , még szökik is a hő. Hozzá szoktunk engedni kancsóból langyosat.
2008. máj. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A mi babánk a nagyon meleg, 38-39 fokos vizet szereti. Kezdetektől textil pelust tettünk alá, a feje felőli két csücskét bele adtuk mindkét kezébe, abba kapaszkodott. Fontos, hogy ne legyen éhes, amikor fürdeted. Mielőtt teljesen "belemerítettük" volna a vízbe apa karján locsolgattuk egy kicsit és csak azután tettük az egész testét bele. Ahogy növögetett úgy emeltük a víz mennyiségét a kiskádban, bár lassan átteszem a nagykádba, mert úszik a szoba, annyira szeret pancsolni. Ő láthatóan kb. 4-5 hetes kora óta élvezi a fürdést, most 5 hónapos. Szerintem a babádnak már rég szeretnie kellene a pancsolást. Ketten fürdetitek? Biztos kézzel tartod? Félsz már az egésztől? Látszik rajtad, hogy ideges vagy? Szerintem egyenlőre próbáld lerövidíteni a fürdéssel töltött időt, adj neki kapaszkodót, mint pl. a pelus v. valamelyikőtök keze vagy pár hétig csak 2 naponta fürdesd, hátha idővel megszereti.
2008. máj. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ketten fürdetjük és kádállványunk van.lehet hogy az a baj egyébként a nyakára volt tekeredve a köldökzsinor ezért is született császárral .a mamám mondta hogy rakjak a pociára textilpelust és akkor nem fog félni de az is csak néha jön be.
2008. máj. 29. 12:52
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát mi kicsit másképp csináljuk, ne kövezzetek meg érte :)

Amíg a köldökcsonk nem száradt le, a kiskádban fürdött, úúúútálta. Azután gondoltam egyet, és a nagykádat engedtük teli 37 fokos vízzel. Párom lezuhanyozott, és úgy ült be a kádba. A picit a mellkasára tettük, és nagyon lassan csúszott bele a vízbe, hogy legyen ideje megszokni. Azóta csak így fürdünk, és egyszerűen imádja! Most lesz 8 hetes, 2 hete már velem is fürdik. Egyszer volt nagyon nyűgös napja, akkor fürdésnél is sírdogált, mígnem rátalált a cicimre, a kádban szopizott. Csodálatos élmény mindannyiunknak a közös fürdés, és ő is fantasztikusan érzi magát (hatalmasokat sikongat és teli szájjal mosolyog), érzi hogy biztonságban van. Még úsztatni is szoktuk. Van akik ezt el sem tudják képzelni, a higiéniára hivatkozva. Úgy gondolom ez fel sem merülhet probléma, de azt is meglehet érteni. Ízlések és pofonok...

2008. máj. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!