Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen az amikor megverik a...

Milyen az amikor megverik a babákat szemmel? Mit kell ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
2009. aug. 23. 20:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Vigasztald meg! :)


Ez csak 1 hülye babona!!!

2009. aug. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
Úgy tudom fityiszt kell mutatni, azt erre találták ki.
2009. aug. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Felejtsd el a hülye babonákat. Az a lényeg, hogy tiszta kézzel érjenek a babához, szemmel nem tudnak semmi rosszat tenni vele.
2009. aug. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
57%

A néphit szerint a boszorkányok, az összenőtt szemöldökű emberek, a szúrós tekintetűek és a kancsalok szemmel vernek.


A szemmel verés ellen amuletteket és talizmánokat hordtak az emberek, amelyeken egy bámuló szem nézett farkasszemet a rontással, hogy eltérítse azt. Ez a védő szem mozdulatlan volt, sohasem pislogott, így tekintetét sohasem téríthették el. A bajelhárító szemet nemcsak nyakláncokra, edényekre, házakra, üzletekre, hajók orrára festették rá, de csecsemők hátára is tetoválták arra az eshetőségre, ha a rontó szempár hátulról settenkedne oda.

2009. aug. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

Nyújts rájuk nyelvet.

Ugye nem kérdezed komolyan?

2009. aug. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
A nálunk élő hagyományok szerint piros karszalagot kell a baba csuklójára tenni. Ezt mostanában piros laza hajgumival helyettesítik. :)
2009. aug. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, csak hallottam erröl és gondoltam megkérdezem mert érdekelt mi lehet ez.
2009. aug. 23. 21:10
 8/14 anonim ***** válasza:
58%

Szia! Én rettegek attól hogy valaki szemmel veri a babám.

Már beszereztema piros karláncot és a kiságy fölé egy szem medált akasztottam.

A gyerek apja lelépett, erre az anyja megüzente nekem, hogyha már nem sikerült megfonom a fiát, vettesem el a babát, akár ki is fizeti...

Ezek után úgy döntöttem ha csak ráemeli a tekintetét neki megyek! Aki a születése előtt megakarta ölni mit tenne vele születés után?

Gondolj bele mennyi energia áramlik ember és ember között, hogy igenis hatással van ránk, ha valaki nyiltan utál benünnket.

Legyél magabiztos! Mutas fizyoszt, nevessd ki az ártani akarókat! Csak a pozitiv gondolatok képesek épitkezni!

2009. aug. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

ez tényleg csak 1 idióta babona.

mint a tükörbe nézés, a ruha esti teregetése, meg ilyenek. anyósom várat építhetne, annyi ilyen degenerált hülyeséget tud. és persze ezeket szerinte nekem is komolyan kellene vennem. hát nem hiszem:))

szerinte a gyerek pisis pelenkájával kell megmosni a baba fejét:)))))))))))))))

no comment.

2009. aug. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
18%

Szerintem van igazság az ilyen és hasonló néphagyományokban.


A szemmel verés megelőzésére, kivédésére számos módszert ismer a néphagyomány, például a még kereszteletlen kisgyereket nem mutatták meg idegennek / egyébként igyekeztek az újszülöttet minél előbb megkereszteltetni/, a keresztelésig szentelt gyertya égett mellette, rózsafüzért tettek a párnája alá, piros szalagot kötöttek a karjára, ágyára.

Rontás ellen , jelképesen megköpdösték a kisgyereket. A nyál gonosz távoltartó, gyógyító szerepe nyilvánult meg ebben a gesztusban.


A népi diagnosztika betegség okként tartja számon az ijedést is, aminek a tünetei nagyon hasonlóak a szemmel veréshez. Az ijedés előidézője gyakran kutya, macska vagy halott látványa. Ellenszere a szemmel veréshez hasonlóan ugyancsak a szenes víz illetve az ólomöntés.

2009. aug. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!