Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ültettétek úgy a gyereket...

Ültettétek úgy a gyereket autósülésbe (9-36kg) hogy még nem tudott stabilan ülni?

Figyelt kérdés
2009. aug. 23. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Nem, nem biztonságos úgy.
2009. aug. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Nem, mert megterheli a gerincét (hiába döntöd a 9-18kg-ast a legkisebb fokozatba, ha esetleg egy ilyenben is gondolkodtok), illetve esetleges hirtelen fékezéskor (nem beszélve az ütközésről) nem biztonságos. Az én kisfiam is kinőtte a hordozót, de még nem tud stabilan ülni, így mi sem megyünk mostanában vidékre. Az autóval való közlekedést természetesen nem tudjuk teljesen hanyagolni, de a városban csak nem ütközünk (bár hála a kedves autóstársaknak, ez sem 100 százalék). A másik választás a 0-18 kg-os ülés lett volna, de ez bármennyire is biztonságos, az eladó említette, hogy sok szülő panaszkodik, hogy a gyerek hátrafordul az ülésben, mert a szeretne többet látni, s nem csak a hátsó üléstámlát nézegetni. Sajna az én kisfiam is így csinál már a hordozóban is, így nem mertük megvenni ezt az ülést. Ráadásul amit kinéztünk, csak izofixes változatban van, így az egyik autónkba nem is tudnánk használni. Szóval marad az itthon ülés, s majd csak megtanul őkelme is stabilan ülni. Inkább kivárjuk.
2009. aug. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%

Nekünk van egy gyerekülésünk ami 0-18kg (van hozzá csecsemőknek való fejtámla is) van hol ebben hol pedig a hordozóban utazik a 3 hónapos kisbabám. De én nem fordítom, menetiránynak megfelelően utazik. Tartja már a felét és imád nézelődni kifelé.

Biztos sokan most lepontoznak, de nem érdekel. Ha a kislányom így szeret benne lenni és így nem sír, így visszük.

2009. aug. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

No akkor pontozzatok le engem is!! Egyik nagy városunk temetőjében van egy gyönyörű tiszta márvány gyermeksír. Egyetlen, késői gyermeke volt szüleinek. Mindent megvettek a babának, de a gyerekülés nem tartozott a fontos dolgok közé. Egy egyszerű,olcsó változatot vettek,a babát menetiránynak megfelelően kötötték be. Amikor a baleset bekövetkezett,a szülőknek semmi baja nem lett. Csak a gyerek csüngött élettelenül az ülésben. A hatósági vizsgálatok után kiderült, ha háttal van bekötve,még ma is élhetne. Azóta sokszor láttam már a sírt. Mindig tele van virággal. A virágok és a síremlék árából már 100 ülést lehetett volna venni. Több gyerekük nem lett.........

Mindenki gondoljon,amit akar. Mindenki vonja le a következtetést így vagy úgy. Szerintem minden ember rendelkezhet a saját életével.Bármikor kockáztathatja. De a gyereke életét kockáztatni NINCS JOGA senkinek. Engedjünk meg mindent,ha a gyerek szereti? Biztos???

2009. aug. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

Teljesen egyetértek.


Szeretni is tudni kell :)


Ha a gyerek egy fejszével szeretne játszani, akkor sem adom oda neki, csak azért mert neki tetszik.


Egyébként is borzasztó ez a stílus, mintha a szülő a környezetenek tenne szivességet azzal, hogy vigyáz a gyerekre.

2009. aug. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

mi 9 hos kortol használtuk, ekkor már 1 honapja stabilan ult a fiam, és mivel jo nagy legény, a hordozoban már nem fért el.

amíg nem volt stabil, eszembe sem jutott volna csak ugy "kikotozni".

2009. aug. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!