Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17 hónapos kisfiam nagyon...

17 hónapos kisfiam nagyon szenved a széklettel. Hogyan tudnék neki segíteni?

Figyelt kérdés
Már egy hete hogy nagyon kemény a széklete de olyannyira hogy sír közben és szemmel láthatóan nagyon fáj neki. Tegnap már a kétségbeesés határán voltam, végül a torna segített. Rengeteg gyümölcsöt eszik ( szilvát, barackot, dinnyét stb. ), iszik is rendesen, nem tudom mi lehet az oka. A tápszerre gyanakodtunk mert azt pont egy hete váltottunk, úgyhogy azt most elhagytuk és tejet kap. Glicerines kúp sem segít.
2009. aug. 22. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Leavolac szirup talán segít!
2009. aug. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk ami bejött a cukrozott baracklé, almalé, natúr yoghurt.
2009. aug. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én helyedben már holnap elmennék és régi tápot vennék neki!Volt,hogy mi is megszívtuk amikor próbáltunk váltani!Az én babám 18 hónapos és most a Humana Jó éjt tápot eszi,sűrű és probiotikumos és a neve ellenére sincs benn több kalória mint az átlagos tápokban.Sok sikert!Ne gyógyszert adj neki,hanem a régi bevállt tápiját :)

2009. aug. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Beöntés.


A kálváriánk másfél éve kezdődött és fél éve csúcsosodott ki oda, hogy már orvoshoz fordultunk azzal, hogy Luca egy héten egyszer kakil és akkor is csak azért, mert a szervezete már kinyomja magából a történetet. Megjártuk a gasztroenterológiát, a dietetikusokat és végül amellett, hogy emelt szinten kapott rásegítőket, heti 2,3 beöntéssel oldottuk meg a dolgot. Nyílvánvaló volt, hogy valami pszichés oka van a történetnek, mert fizikai nincs, inni kap sokat, eszik olyanokat, ami meghajtsa (ha más nem, a Laevolac rásegítőtől mennie kellett volna). Lehet kérdés, hogy egy ekkora gyereknek mitől lehetne pszichésen problémája. Azt hiszem, hogy abban azért megegyezhetünk, hogy akinek volt valaha kisgyereke, illetve rendelkezik némi emberismerettel, némi beleérző képességgel (szép szó), az tudja, hogy millió dolog okozhat egy ekkora kislánynak mind fizikálisan, mind mentálisan problémát, amitől ez a dolog kialakulhat. Voltak jobb, voltak rosszabb időszakaink. A vége az lett, hogy tényleg csak beöntéssel sikerült már kakilnia.

2009. aug. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jaj ez a beöntéses dolog megijesztett nagyon. Nem szeretném hogy ide jussunk, de ha nem javul hétfőig akkor elviszem a dokihoz. Laevolac szirupot ma este adtam neki másodszor, utána megint szenvedéssel de kijött. Nagyon el vagyok keserdve, soha semmi ilyen jellegű probléma nem volt.

Köszönöm mindenkinek a választ, remélem semmi súlyos.

2009. aug. 22. 22:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!