Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért akar mindig kézben...

Miért akar mindig kézben lenni a 2 hónapos babám?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nincs el magába ha lefekszek mellé akkor is sír.csak kézben van el.

Hogy szoktassam le erről'?



2012. dec. 14. 09:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem gond ebben a korban.az enyém 2hónap 2 hetes de ugyanúgy vannak napok amikor hiába minden csak kézben akar lenni.picik még kell nekik a közelségünk:)eljön az idő amikor már nem akar kézben lenni hiába babusgatnád,használd ki:)
2012. dec. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen időszakok amikor lóg rajtad, mint egy kismajom. Az én fiam is megcsinálta párszor a cirkuszt. CSak akkor volt jó neki, ha álltam és közbe őt fogtam. Ha leültem vele már ment a cirkusz, de szerencsére pár nap után elmúlt magától. Ne hagyd sírni, mert akkor csak rosszabb lesz.
2012. dec. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a tanácsokat. De kb.mennyi ideig tart ez?

mert így nem nagyon tudok mellette semmit sem csinálni csak ha nagy nehezen elalszik

2012. dec. 14. 10:10
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, hogy "csak" egy írást hozok Neked, én egyetértek vele. Röviden:): a kicsid Nálad érzi magát biztonságban, Te vagy neki a világ közepe. Ő egyedül még taljesen "elveszett". Nem kell leszoktatnod róla! Persze ha éppen nem igényli a közelséget, nem kell "erőltetni" de ha Rád vágyik, azzal teszed neki a legjobban ha megadod neki:). Nekik a testközelség ugyanolyan lételemük mint az evés, ivás ürítés... Szépen lassan, ahogy fejlődik, felfedezi a világot, le fog Rólad kéretőzni:).

"(...)Az anyaméhből kibújó újszülött védtelen, önállótlan teremtés, akinek meg kell barátkoznia a külvilág erős ingereivel. Fényekkel, hangokkal, melyekkel addig az anyai szervezet szűrőjén keresztül találkozott csak, és amelyek stressz- forrást jelentenek számára. Ezen hatások tompítására a legkézenfekvőbb megoldás ha szülője testéhez simulva megnyugszik. Az ismerős illatok, a testmeleg, a bőrkontaktus hatására biztonságban érezheti magát. Az összebújásnak ezen élményét és nyugtató hatását a hordozás segítségével tartóssá tehetjük, ezzel finom átmenetet biztosítva az anyaméh öleléséből a külvilágba. A testkontaktus ugyanis kiváltja az öröm hormonjának, az oxitocinnak a termelődését, ami jótékony hatással van a kicsire és nem mellesleg a szülőre, aki magán hordozza gyermekét. A szoros fizikai kapcsolat megszűnésekor mutatott viselkedések is mind a hordozott utódokra jellemzőek. Tehát amikor a baba hangadással, sírással jelez eltávolodván szülőjétől, akkor ennek a közelségnek a visszaállítását szeretné ösztönösen, hiszen ott, testközelben érzi magát biztonságban.


Ez a biztonság- érzet lehetővé teszi, hogy a baba kevesebbet sírjon, valamint nagyon nagy szerepe van a szülőjéhez fűződő biztonságos kötődés kialakulásában. Ez a fajta kötődés a későbbiekben segíteni fogja őt a világ bátor felfedezésében. Mert megtanulja, érzi, hogy létezik biztos pont, ahová mindig visszatérhet. Bizalommal lesz a külvilág felé, mert megkapja a lelki hátteret ahhoz, hogy nyitott legyen a környezetére.

A lelki szempontokon kívül fontos beszélnünk a testiekről is.(...)" innen: [link]

2012. dec. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4es vagyok:).

Nagyon jó lehet Nektek a hordozás:), ha megnyitod a fenti cikket, amiből idéztem, akkor olvashatsz erről:).

"(...) Fontos praktikus érv lehet a hordozás mellett, hogy a házimunkával sem kell elmaradnunk, ami lelkiismereti problémát is okozhat sok anyukánál. A hordozás által felszabadított két kezünknek köszönhetően szinte bármit elvégezhetünk, legyen az porszívózás, mosogatás vagy teregetés.(...)"

2012. dec. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!