Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány órát tv zik gyereketek...

Hány órát tv zik gyereketek egy nap?

Figyelt kérdés
Légyszives azt is írjátok le, hogy mikortól tv zik, és most hány éves.Az én kisfiam imád tv zni, de sehogysem tudom leszoktatni róla.Ha a nappaliban tevékenykedem, akkor be szoktam kapcsolni, oda oda pillant, nem végig ül a tv előtt, de szól a tv és közben játszik.Mi a véleményetek erről?és mennyire káros a tv nézés egy babának?És mik ezek a káros hatások?
2009. aug. 21. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

az agresszio kialakulasa az elsöszamu következmenye, ami abbol adodik, hogy rengetg olyan dolgot lat a TV-ben, amit meg nem tud feldolgozni. Ebböl adodhatnak hatalmas hisztik, nem alvasok, stb, rengeteg minden....

Elmeletileg 4 eves korig nem kene TV-t neznie, utana is csak napi 20 perceket, jol megvalogatva. Gyakorlatilag ezt pl en sem tudom betartani, a 3 evesem mar napi kb fel ora meset nez, bar igy nyaron, szerencsere nem nez mindig, mert ahogy felebred, mar megy ki a kertbe.

(ebböl irtam a szakdolgozatomat :) )

2009. aug. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az én kisfiam másfél éves,tudom nem kellene tévéznie,ha még most így utólag el kezdem leszoktatni, akkor még nem vagyok elkésve?
2009. aug. 21. 16:40
 3/5 anonim ***** válasza:
19 hónapos lessz 30.-án.Nem érdekli a tv.keveset ne´zi,csak reggelm a Dórát a teje mellett,meg néha az állatokat.
2009. aug. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

elsö vagyok, nem vagy elkesve, ezzel soha nem fogsz elkesni, annyit tegyel meg szerintem, hogy ne legyen neki a Tv hatter tevekenyseg, ahogy leirod nalatok ez a problema. Probalj neki zenet berakni, mi a leszoktatast ugy kezdtük meg (telen hatalmas hisztik voltak belöle, hogy meset akar nezni, akkor reggel egy meset nezhetett meg, de semmi nem volt eleg, raadasul cserelgette maganak, hogy mese CD-ket raktunk be neki. Most mar szivesebben tancol, mint TV-zik...

Tudod, nekem inkabb azt volt nehez megallni, hogy en ne TV-zzek csak ugy mellette, ezzel az en TV idöm jelentösen lecsökkent :)

2009. aug. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amíg pici volt,és a konyhában volt velem a pihenőszékben,viszonylag sokat,mert be volt kapcsolva.Most,15 hósan egy percet sem,mert jön megy(én meg utána)és így be sincs kapcsolva.
2009. aug. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!