Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korára kell...

Mennyi idős korára kell elhagynia a babának az anyatejet?

Figyelt kérdés

Ezt a napközire értem, hogy mikor nem lesz már rá szüksége? Most lesz 10 hónapos. Elválasztani nem akarom, nehogy félreértés legyen. Napi kétszer biztos szopizik még, vagy ha a foga fáj, vagy nyűgösebb, de ezektől eltekintve kétszer szopizik. Ami nem lenne baj, csakhogy azon alszik el, és ha épp útközben vagyunk elég necces egyrészt, másrészt meg előbb utóbb el kell menjek dolgozni... Ezt se értsétek félre, nem most!! Épp azért kérdem, hogy a nappali szopira mikor nem lesz már szüksége? Mégegyszer hangsúlyozom: sem elválasztani nem akarom, sem "lepasszolni"!!

Előre is köszi.


2008. máj. 28. 07:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Majd ő eldönti. ha még bírod csk szoptasd nyugodtan. az enyém egyszercsak 1 évesen döntött úgy hogy többet nem kell a cici. Gondolom ő is eszik már szinte mindent, tehát a szopi csak megnyugtatásul, megszokásból, szeretetből...stb kell neki. Persze a tejcsi egyéb áldásos hatásáról nem beszélve. Szóval szerintem jönnek az új ízek, tágul a világ és egyre érdektelenebb leszel te...:)))

Használd ki, hogy még ilyen bújós, később úgyis rohangálós,ördögfióka lesz csak! :))))

2008. máj. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Na most, semmi gond nincs ezzel, csak sajnos újabban azt sugallják, hogy ha nem szoptatsz 3-4 évig, akkor nem is vagy jó anya, pláne, ha dolgozni is akarsz (tudod, inkább haljatok éhen, csak nehogy bölcsibe add a gyereket). Szóval szerintem teljesen normális igény hogy napközben már nem akarsz szoptatni, szerintem már nincs is rá szükség. Én azon a véleményen vagyok, hogy napközben egy ekkora gyerek nyugodtan ehet már főzeléket, gyümölcsöt, a reggeli és esti szopi elég lesz neki. Viszont szerintem már most próbáld meg nem azzal elalatatni, hanem félálomban kivenni a szájából és utána az ágyában elaltatni. Azért most lenne jobb, mert ha végül egyszer abbahagyjátok az esti szopit, akkor két dologról is le kéne mondania egyszerre, egyrészt ugye a szopiról, másrészt az ő kedvenc elalvási módszeréről.

Amúgy ezt hívják elválasztásnak, az elválasztás nem azt jelenti, hogy többet nem szoptatsz, hanem az egy folyamat, ami akkor kezdődik, amikor először adsz szoptatás helyett valami mást a babának, és akkor van vége, amikor végleg abbahagyjátok a szopit. Csak manapság ez egy "csúnya szónak" számít, inkább azt mondják, hogy hozzátáplálás, pedig az egy kicsit mást jelent.

2008. máj. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 13 hónapos, reggel és este szopizik még, plusz napközben ebéd után kéri elalváshoz. Én azt érzem, hogy már nem táplálék, hanem inkább pszichés szükséglet már csak neki, először kb 1 hónapja éreztem ezt. Érdekes, ha útközben vagyunk, és álmos, nem kéri, csak itthon. Ezt próbálom tudatosítani is benne, hogy szopi csak és kizárólag itthon, bár amíg pici volt és csak ezt kapott, megszoptattam bárhol. De most már elég nagy, azt nem szeretném, hogy akárhol letépje rólam a ruhát...

Az is érdekes, hogy szombaton éjjel jöttem csak haza, és apja elaltatta nélkülem is, vagyis 1 évesen már nem kéri a szopit, ha nem vagyok ott :) Lehet kimenőt is csinálni.

2008. máj. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!