Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Három honapos babának piskota,...

Három honapos babának piskota, szerintetek?

Figyelt kérdés

3 honapos a babám, tápszeres. Sokszor anyosom vigyáz rá, mert pont egy épitkezés közepén vagyunk, és nem tudom most másra hagyni ha éppen futni kell valamiért.

Tegnap sutöttem anyoséknál piskotát, ami a konyhaasztalon maradt miközben kiléptem az étkezőbe egy tálért, és mire visszamentem, anyos rakott belőle a gyerek szájába.

Majdnem elájultam.

Amikor szoltam neki, hogy nem kéne, az volt a válasz, hogy ennyitől semmi baja nem lesz. Hát, köszönöm szépen.

Hozzáteszem, 1 honapos volt a Törpe, amikor tejszinhabot kent a szájába, de már a cumiját is tunkolta dinnyelébe, meg gyumölcssaláta levébe (ami mézes volt), és ugy adta vissza a gyereknek, és azon röhögött, hogy milyen fintorokat vág. De ezeket a dolgokat mindig csak utolag tudtam meg.

Szerintetek normális...?


Egyáltalán hogy jön ahhoz, hogy a tudtom nélkul bármit adjon a gyereknek. Állandoan nyaggat, hogy mikor kezdek el más kaját is adni a picinek, mert szerinte ennyi idősen már más izeket is éreznie kellene, mint a tápszer. Mert az ő fia ilyenkor már ezt meg azt evett...

Totál kész vagyok tőle.

Legközelebb ha náluk leszunk, majd elbeszélgetek vele, aztán lesz ami lesz.

Ja, de már milliomegyszer elmondtam neki, hogy tejes meg tojásos kaját 1 éves koráig nem akarok neki adni, erre közli, hogy az ő fia bizony madártejet evett már ilyenkor. Lesz...om, hogy az ö fia mit csinált, meg mit nem, ez a pici az enyém, én vagyok az anyja, majd én eldöntöm, hogy mikor mit akarok neki adni.

Szerintetk ezt hogy lehet indulatok nélkul megbeszélni?


2009. aug. 21. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Normál hangnemben próbáld. Ha nem használ, mondd meg hogy többet nem viszed. Egy ideőre próbáld betartani, ha látja hogy komolyan beszélsz, talán megjön az esze. De jó hogy az én anyóson normális..
2009. aug. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30 éve kicsit szabadabban etettek az anyukák, hát ő még eszerint gondolkodik, nincs tisztában a modern táplálkozástudománnyal, hiszen kb 30 éve etetett utoljára bébit. Ha nem tartod teljesen sülthülyének, vigyél neki néhány netes cikket vagy babamagazint, ilyesmit, amiben rövid előadásod keretében láthatja, mit mikor és miért adunk/nem adunk manapság. Én ezt csináltam, együtt olvastuk el a kiválasztott cikkeket és megértette. Így sértődés sem lett belőle.
2009. aug. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Higgadtan próbáld neki megmondani, hogy a tudtod és beleegyezésed nélkül ne adjon semmilyen kaját a gyerkőcnek. Mondd el neki, hogy a tudomány mai állása szerint mások a hozzátáplálási szokások, mást tanácsolnak a gyerekorvosok, mint 20-30 évvel ezelőtt.
2009. aug. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne aggodj nem te vagy az egyetlen akinek gondja van.

Nekem a baràtnöm ajànlotta hogy csokival kenjem be a cumit,akkor a baba megfog nyugodni.

Mözes verziot is hallottam.

Hàt sajnos csak annyit tudsz tenni,hogy higgadtan elmondod a bajod,de sajnos van olyan lehetöség is,hogy ezek utàn is csinàlni fogja,csak nem szàmol be rola:(

Na én ezért nem hagyom rà senkire a babàm,mert nekem vannak sajàt elveim,mert mig a baràtnöm a 7 honaposnak nyalokàt ,meg jégkrémet ad,addig az én 5 honaposom csak zöldségeket,gyümiket ismer,azokat is csak bizonyos hatàrig.

Én baràtnömet ugy àlliottam le,hogy nyiltan kimondtam,az én babàm,én tudom mi kell neki,egy picit csalodäst okoztam,de mégis a mai napig jàr hozzàm,de megkérdi mit lehet,mit nem.

2009. aug. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Tökéletesen igazad van!!!Én ha normál hangnemben nem menne,biztos,hgy megmondanám máshogy is!Természetesen azért megtartva a tiszteletet!De lehet,hogy a férjemnek szólnék,hogy beszélgessen el az anyukájával.És ha mégegyszer kiderülne hasonló akkor már biztosan nem köntörfalaznék....

2009. aug. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a férjem már beszélt vele, ami nagyon sziven ütötte. Nincs hozzászokva hogy a kicsi fia felülbirálja. Haragudott is rám egy darabig, hogy bemószeroltam. De nem érdekel.
2009. aug. 24. 09:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!