Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy csináljam?

Mit tegyek, hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Kislányom 17 hónapos lesz. Mit tegyek, ha olyat csinál amit nem szabad. Pl. én fekszem a földön, Ő térdel mellettem és egyszer csak nagy lendületből rácsap mindkét kezével a hasamra. Próbáltam már többször elmagyarázni neki, hogy ezt nem szabad, mert ez anyának fáj. Próbáltam már, hogy határozottan és mérgesen rászólok, de nem hatott. Tegnap pl. nagyon rácsaptam a kezére, mikor már sokadjára nem értette meg hogy nem szabad. De én nem szívesen ütöm meg. Van valami ötlet, hogy mit lehetne még csinálni. Amúgy általában megérti hogy mit lehet és mit nem de ebben a témában "süket".
2009. aug. 19. 12:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Tökéetesen csinálod és nem kell bánni ha rácsapsz a kezére ha már más nem segít,igenis kell a kézreütés ha ilyen van,nem erősen de nem is túl finoman mert akkor játéknak veszi...mi lesz pl ha kirántja a kezét a tiédből és kiszalad az útra?akkor is bánni fogod,hogy rácsapsz a fenekére?

Ebben a korban amúgy süketek,nálunk dettó..engem meg is harapott,hát én visszaharaptam aztán megmondtam,hogy látod,ugyanígy fájt anyának(persze nem ugyanolyan erővel haraptam mint ő),ha ráütött a kezemre,én is visszacsaptam...tudja,hogy nekem is fáj,azóta nem csinálja...gondolj arra,hogy ez nem erőszak,hanem nevelés és nem gondolod,hogy ez jobb mint a lelki terror?Az örökre megmarad a gyerekben,félni fog tőled,míg ha kicsit rácsapsz a kezére,vagy a pelusos popsijára,az elmúlik...

2009. aug. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azt kipróbáltad, hogy ha nem használ a figyelmeztetés, akkor megmondod neki, hogy "anyának ez fáj, én így nem játszom veled" és felállsz, és egyszerűen otthagyod? Lehet, hogy ebből megérti. (az enyém még csak 14 hós, de már próbálkozik...)
2009. aug. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!