Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adtok neki sima bolti...

Mikor adtok neki sima bolti tejet leghamarabb?

Figyelt kérdés
tudom, csak később, meg tejterméket is csak 8hostol, de mi már eszünk turórudit, meg krémturót, pedig csak 6 hosok vagyunk.nem bunkó válszokat kérek.
2009. aug. 18. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én gondoltam rá, de lebeszéltem magam. Most 9,5 hós a fiam. Nemrég mondta a védőnő, hogy ha nagyon akarom, akkor elkezdhetek próbálkozni a tejjel, de tudom kell, hogy veszélyes még ilyen korban. Olyan allergiás reakciót válthat ki, amibe belehal a gyerek mert elzáródnak a légutak. Ezek után persze nem mertem adni neki, pedig gondoltam rá, mert a havi 25-30ezer forint elég sok, amit tápszerre költünk. Tudom, hogy régen ilyen korban már adtak tejet a gyereknek, de nem is volt ennyi allergiás ember, nem volt ekkora a valószínűsége a tejallergiának mint ma. Nekem különben a 3,6%-os tejet ajánlotta forralva (higítás nélkül). A rizstejet elvileg már lehet adni neki, csak az meg marha drága. Én majd csak 1 évesen adok neki.
2009. aug. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
1 éves múlt pár nappal amikortól tejet iszik, előbb nem is ajánlják. A krémtórót csak most 14 hónaposan eszi meg, túró rudiból 9 hónaposan csak a túrót kapta, kb 11 hónapos korától a csoki részit is, féltem,hogy felpörög:)6 hónaposan inkább a főzelékekre koncentráltam, hogy mindenevő legyen. Aminek meg is lett az eredménye. Joghurtot is csak kb. 7 hónapos korától kapott, az is baba joghurt volt. Danonínót 11 hónaposan látott először. Szóval inkább nem az édeshez kell szoktatni először mert nagyon válogatós lesz, aminek ugye nem örül senki.
2009. aug. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én anno a fiamnak 7hósan adtam először feles forralt tejet.Semmi baja nem lett.Ez 10 éve volt,akkor még a 6-7hó volt a "divat" most már az egy év alatt aki ad,az nem szülő.rosszat akar a gyerekének,Urambocsá' meg akarja ölni...A lányom most 7hós,nem ivott még tejet,nem is tervezem,egyelőre.
2009. aug. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!