Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes a fiam és rengeteget...

2 hetes a fiam és rengeteget sír. Többnyire csak kézben nyugszik meg, de akkor sem mindig. Lehet már most elkényesztettük azzal, hogy ha sír mindig felvesszük? Vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés
Meddig lehet hagyni egy újszülöttet sírni, ha látszólag nem éhes, tiszta a pelus és talán a hasa sem fáj? Cumit adhatok már neki? Megnyugszik tőle? Vagy az is lehet nem elég neki a tejem? Azt honnan tudom?
2009. aug. 16. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mért hagynád sírni? Azért sír, mert baja van. Ha más nem, anyahiány! Nem kényezteted el, szeretgesd nyugodtan. Várj, bemásolom egy régi kérdésem, hasonló gondom volt.
2009. aug. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2009. aug. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ilyen pici babát nem lehet elkényeztetni. Lehet, csak te hiányzol neki. Ha nálad megnyugszik, akkor nem éhes, elég neki a tej. Ha nem nyugszik meg nálad sem, lehet, hogy éhes. Egyeztess erről dokiddal, védőnőddel.

Ha a hasa fáj, húzza a lábát, azt meglátod, akkor az a gond.

Ne hagyd sírni, ilyenkor még ne. Majd 6 hó után már lehet szoktatni az egyedüllétre. De most még fel sem fogta, hogy ő már nem benned van:-)

2009. aug. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Ne hagyd sírni az ilyen picike babát. Hisz Te vagy neki minden! Ha cserbenhagyod, egy életre csalódik. Ölelgesd, beszélj hozzá! Ha nagyobb lesz, úgyis megmondja majd, hogy hagyjál már anya :)
2009. aug. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ilyen pici baba még biztos nincs elkényeztetve! Ahogy a többiek írták: ha semmi baja sincs, akkor csak rád vágyik. Még nagyon szükségük van az ilyen kicsiknek a testközelségre!
2009. aug. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szülés előtt nagyon elleneztem a cumit, mert mindenhol azt olvastam, hogy zavart okoz a szopási reflexben. Nyugtalan volt, sokat sírt az első napokban, úgyhogy kipróbáltuk és nincs gond a szoptatással sem. Őt megnyugtatja a cumi, de természetesen nagy szüksége van az érintésre és a szeretgetésre is.
2009. aug. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az a baj hogy elég komoly gátsérülést szenvedtem és nehezen megy az ülés, ezért ölben keveset van nálam. A szoptatás is csak fekve megy, de ha csak úgy magam mellé fektetem ha sír, az nem elég neki. Már alig várom hogy jobban legyek és mindent bepótoljak!

2009. aug. 17. 10:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!