Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szállítjátok az újszülött...

Hogy szállítjátok az újszülött babátokat? Mi a véleményetek a különböző babahordozási módokról?

Figyelt kérdés
Nem egyszerű a BKV-n babakocsival közlekedni, viszont besavanyodni sem szeretnék itthon. Nagyon sokféle babahordozási kellék van, szeretném megtudni a véleményeteket, ki miért pont azt használja. Pl. a mai tai, babaerszény, kenguru. 3-4 hónapos babáknál "nem gond" a kenguru, viszont 1-2 hetes vagy 1 hónapos babát a gerince miatt inkább olyanban hordoznék, ahol egy merev aljon fekhet. Tapasztalatokat szeretnék ez ügyben pro és kontra mindenki véleménye érdekel!
2009. aug. 16. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:

öcsémet mindig hordozható autósülésben vittük mindenhová vagy féléves koráig,azon naptető,meg volt hozzá esőtőlvédő burkolat szellőzővel,plusz ha kocsival mentünk valahová,nem kellett külön valami amibe bele lehetett tenni.

22/L

2009. aug. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de sajnos nincs autó, így kénytelen vagyok bkv-zni, ehhez keresnék olyan eszközt, ami nekem is, és a babának is egészséges, kényelmes. 3 hónapos kor után már lehet kenguruzni, de addig is valahogy meg kellene oldani a szállítást és ha van más lehetőség, akkor babakocsi nélkül.
2009. aug. 16. 14:58
 3/9 anonim ***** válasza:

Háát,nem vagyok benne biztos,h 1-2 hetes vagy 1 hónapos babát a BKV-n kéne cipelni.Ő még nagyon pici.Mi vidéken lakunk,1 hónapos a babám,de sokszor sétálni is félek elmenni vele,nehogy elkpjon vmi nyavalyát.

Nekik még gyenge az immunrendszerük nagyon.

Én hordozóba viszem sétálni amit a babakocsira rögzíthetek.

2009. aug. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A hordozót nagyon nehéz vinni, nem ajánlom. Kocsiba jó, otthon is jó pihenőszéknek, bevinni-kihozni jó, de cipelni nem.

Vannak olyan kenguruk, amik jók ujszülött kortól, vannak fektethetők is-kérdés meg tudod-e fizenti...

Unokanővérem kendőt használt a kicsinél, ujszülött kora óta, imádják mindketten. Már 7 hós a lányzó.

Én semmi ilyesmit nem használtam, saját tapasztalatom nincs.

2009. aug. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Most akartam venni újszülött kortól használható kengurút.


27ezer forint!!!! Inkább mégse akarom.. :))

2009. aug. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nekem is hasonló gondjaim vannak. Találtam un. bébierszényt, meg a mai tai-t is ajánlják - viszonylag elfogadható az áruk, 5000.- Ft-ért már lehet venni - csak nem tudom, a baba gerincének mennyire megfelelő.
2009. aug. 16. 15:41
 7/9 anonim ***** válasza:

Én 3 hónapos koráig babakocsival vittem, utána kenguru. Kendőt nem mertem venni, féltem, hogy nem tudom majd jól megkötni. De lehet, hogy a következő babánál kipróbálom, azóta már magabiztosabb vagyok.

Hát ja, nem a legkényelmesebb babakocsival tömegközlekedni, de ettől eltekintve én azért szerettem. Nekem októberben szület a fiam, már hideg volt, amikor elkezdtünk sétálgatni. A kenguruban azt nem szerettem, hogy amikor mondjuk egy meleg helyre bementünk, körülményes volt őt is, és magamat is a hőmérsékletnek megfelelően levetkőztetni. Úgy hordtam a kengurut, hogy a pulcsimra húztam rá, és arra rá a kabátot kinyitva. De a bevásárló központokban, postákon, bankokban, meg minden ilyen helyen olyan iszonyat módon fűtenek (érdekes, régen nem fűtöttek ennyire és senki nem halt bele, hogy pulcsiban kellett dolgoznia), hogy két perc alatt leizzadtam, aztán persze izzadtan mehettem ki a hidegbe. Főleg, hogy az én fiam szinte rögtön bealudt a kenguruban, így aztán pláne nem akartam vetkőzéssel macerálni. Babakocsiban ez egyszerűbb volt, én is bármikor levehettem a pulcsit, és őt is könnyebb volt levetkőztetni.

A kengurunak viszont - számomra - az volt a legnagyobb előnye, hogy 1. szabad volt a kezem, tudtam szatyrot is vinni, buszra könnyebb volt szállni, stb., 2. télen a latyakban könnyebben közlekedtem, nem voltak alattomos járdaszegélyek és lépcsők, bárhol tudtam közlekedni.

2009. aug. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

mei tai-om van, en relative dragan vettem, kulfoldrol rendeltem (Kozy markajut), én szeretem, mert jobb mint a kenguru. amig kisebb volt, rugalmas hordozókendőben hordtam (igazabol 3-4x csak, nem nagyon ruccantunk ki ) (ja, az meg megvan, ha kell olcson atpasszolom, de az csak 7 kiloig jó), most kezdek el vele egy hónapja maszkalni (4 hós kora ota), ha nem egyedül megyek akkor kocsi+mei tai, ha egyedul megyek mei tai.


a kozlekedes szornyu, villamoson be se lehet jutni a babakocsinak kijelolt helyig, metro se jobb, ha lehet, inkabb setalok

2009. aug. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egész kicsi babát is lehet vinni rugalmas kendőben, én pl. a Liliputi boltból vásároltam, és nem volt több akkor hatezer magyar forintnál. Jól beburkolta, jobban, mint egy kenguru vagy mai tai, az anyaméhbeli állapotára emlékeztethette. Mindig megnyugodott, ha így vittem a lakásban fel s alá. Tudtam így egy kicsit pakolászni, inni egy pohár vizet stb. Nagy könnyebbség volt.


Bkv-val ne vidd, ha egy mód van rá, három-négy hónapos kora előtt. Nincs megfelelően immunizálva még akkor. Én háromhónaposan vittem először hosszabb bkv-s útra.

2011. febr. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!