Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar enni?

Miért nem akar enni?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm 5 hónapos kislánya egyáltalán nem akar enni. Anyatejes lenne de azt sem hajlandó elfogadni.Se cici, cumisüveg meg pláne. Semmilyen folyadékot nem hajlandó inni. Nagy nehezen úgy tudja megszoptatni anyukája hogy álmába. Igaz mindig elég keveseket evett, de mostanában......... Most jöttek haza a kórházból, semmi szervi bajt nem találtak. Ja és sose sír hogy éhes lenne, ha egész nap nem próbálkoznának nála azt se érdekelné. Próbálkoztak tápszerrel, gyümivel... mindennel. Összeszorítja a kis száját és oda semmit nem lehet betenni. 1 hónap alatt 250 gramm-ot hízott. Valami ötlet? Trükk? Úgy sajnálom őket.
2009. aug. 15. 21:02
 1/4 A kérdező kommentje:
Az anyuka már tiszta depresszió. De amúgy jó kedvű a pici. Max. 10-20 ml sikerül belepréselni a babába. Annyira szeretnék segíteni nekik!
2009. aug. 15. 21:05
 2/4 anonim ***** válasza:
másik dokit keresnék . már hallottam olyan ról hogy nem ismerte föl a doki 9 hónapos gyereknek a refluxot ( talán nem így kell írni )Össze szorította a száját semmit nem tudtak bele diktálni és van erre gyógy tápszer az rendbe hozta.
2009. aug. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nálunk ugyanez volt a helyzet,csak 7 hónapos korában.Szondával etették és infúziót kapott miután 17 óra elteltével sem tudtam semmit belediktálni.A helyi kórházban semmi szervi bajt nem találtak nála.Elvittem gasztroenterológushoz és ott kiderült hogy refluxos és a nyitott gyomorgyűrű miatt a sav szétmarta a nyelőcsövét és ezért nem akart enni,sem inni.Most gyógyszereket szed már 14 hónapos de nem voltunk húsvét óta kórházban.Azt tudom tanácsolni hogy mindenképp vigye el az ismerősöd mert a kezeletlen reflux nagyon csúnya dolgokat tud csinálni.Ja és az én babám sem sírt soha hogy éhes lett volna,ha nem tömködtem nem evett,a végén a háziorvosunk azt is mondta hogy miattam nem eszik mert ideges vagyok és ezt érzi.Aztán a végén kiderült hogy ez hülyeség sokkal komolyabb volt a baj.Remélem tudtam segíteni!
2009. aug. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
aZonnal vigyétek gasztro-szakdokihoz!!! Ez egyáltalán nem normális!
2009. aug. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!