Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Allergiás lehet a babám?

Allergiás lehet a babám?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 10 hónapos babámon pár napja apró, piros kiütések vannak. Először a nykán láttam, azt gondoltam, a melegtől lehet, de most már a pocakján és a karján, lábán a hajlatokban is vannak. Ráadásul, korábban, amikor nagyon megizzadt, voltak nyakán piros pöttyök, de azok pirosabbak is voltak, és amikor behintőporoztam, már másnapra elmúlt. Volt valakinek hasonló a babájával? Persze, ha nem múlik, hétfőn eléviszem a dokihoz, csak kíváncsi lenneé a tapasztalatokra.
2009. aug. 15. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet allergia is. Gondold végig, hogy mit evett újat, nem mostál-e új mosóporral, nem kapott-e új ruhát stb

A dokinak is segítség, hogyha ezeken már elgondolkodtál.Hogyha allergia

2009. aug. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A rózsahimlő is hasonló pöttyökkel jár. Ezt találtam róla:


"A rubeola viszonylag ártalmatlan, vírusos, fertőző gyermekbetegség. A fertőzést azonban felnőttek is megkaphatják. A betegség 10-20 napos lappangási idő után egészen enyhe megfázásos, náthás tünetekkel kezdődik.


A panaszok annyira csekélyek, hogy legtöbbször a kiütés hívja fel a betegségre a figyelmet. A tipikus bőrkiütés többnyire a az arcon, tarkó- és fültájékon jelenik meg, lencsényi, jól körülhatárolható, kerek, a bőrfelszínből kiemelkedő halványrózsaszínű foltokként. Hamarosan továbbterjed a törzsre, a felső végül az alsó végtagokra. A kiütések kisebbek mint a kanyarónál, de nagyobbak mint a skarlát kiütései. Általában nem jár lázzal, de jellemző a nyaki nyirokcsomók megduzzadása, nyomásérzékennyé válása. A gyermekek egyharmadánál észrevétlenül zajlik le a betegség, szövődmények úgyszólván ismeretlenek."

forrás: [link]


Szerintem mindenképp vidd el orvoshoz, akár allergia, akár más lehet az ok. És igaza volt az első válaszolónak, hogy gondold végig, volt-e valami újdonság az életetekben, akár étel, akár mosó-, tisztítószer, bármi.

2009. aug. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem szedett vagy szed most antibiotikumot?Penicillintől is lehet,de az nem allergia,hanem mellékhatás!
2009. aug. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem evett most semmi újat. Pár hete vettem új öblítőt, de az Gabi, kimondottan gyerekeknek...Ja meg áttértem Johnson's fürdetőre és testápolóra....

Szerintetek lehet napallergia? Mindenképp allergia lehet, nem rubeola, mert nem lencse nagyságúak a pöttyök, nagyon picik...Ma már nem is olyan pirosak, de még mindig sok van rajta....Asszem hétfőn megyünk a dokihoz...:(((

2009. aug. 16. 09:15
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja, és nem szedett semmilyen gyógyszert, így a mellékhatást is ki lehet zárni...
2009. aug. 16. 09:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát lehet akkor az öblítőtől,mert az sem minden babának jó!Vagy a Johnson's -tól is!nekem van napallergiám és az rettentően viszket,a karomon szokott kijönni,ha sokáig vagyok a tűző napon!Ha valami újat szeretnél kipróbálni akkor próbálj mindig csak egy dolgon változtatni és akkor ki tudod deríteni,hogy mitől lehet!Remélem nincs nagy baj!
2009. aug. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!