Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok 14 hó körüli...

Mit csináltok 14 hó körüli babátokkal az udvaron?

Figyelt kérdés

Lányom imád kint lenni, de az egész szinte a nemről szól sajnos. Nem ülhet a kutya ketrecébe, nem pancsolhat a kutya vízébe, nem tud bemneni a mamához, mert nincsenek ott, nem ehet kavicsot, nem tépheti a kutyát, macskát, játékokkal nem játszik el, rohangál folyamatosan, mindent a szájába vesz, tépi a virágokat....

Kicsit nehéz és fárasztó így kint lenni vele...

Ti mit csináltok?


2009. aug. 15. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hááát.. végül is ugyanezt, van olyan rucija, ami kinti mászós, és abban megy bele szinte mindenbe(15 hós, és még nem megy)

Mostanában játszóterezünk ugyanígy, ott nem kell annyira ügyelni arra, hogy mit nem szabad, egyedül is elmászkál négykézláb, néha feláll, és oldalaz a mászókánál, sokszor perceken keresztül elnézegeti a többi gyereket.

Szerintem erre nincs recept, túl kell élni ezt az időszakot.Gondold el, mennyivel rosszabb lenne ez télen...

2009. aug. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem zavar hogy koszos lesz, akkor tök klassz játékok vannak. Ha vizezni akar, vizezzen, cska ne a kutya vizével, hanem vigyél neki ki vödröcskében... azzal aztán lehet sarazni :))) De pl a tenyerét vagy a talpát is belelógathatja és megnézheti milyen lenyomatot hagy a földön. A gyerekek borzasztóan élvezik ha dagonyázhatnak legálisan :)) Áldozz fel valami rosszabb ruhát, és készülj fel hogy utána tetőtől talpig ki kell mosdatnod.. Ez se kevésbé fárasztó, de legalább jól érzitek magatokat, és nem csak azt hallja a gyerek hogy "nem"... így ő is főleg ezt fogja mondogatni :)

óvónéni/anyuka

2009. aug. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez nagyon jó ötlet, köszi, tetszik:-)

Bár a család mindig szívbajt kap, ha mezítláb engedem az udvaron, de én nem bánom azt sem, és azt sem, ha koszos lesz.

Kipróbáljuk:-)

2009. aug. 15. 21:13
 4/8 anonim ***** válasza:
A mezítlábazás miatt ne aggódj, az én fiam 15 hósan kezdett járni, addig egyszerűen négykézláb kúszott a fölön, zoknisan, de imádta (háát, ráment vagy 3 nadrág :) de megérte). Próbálj krétával rajzolni neki, a járdára ő is kipróbálhatja - nálunk nagyon bevált - és akkor egy ideig egy helyben vagytok :)
2009. aug. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az én fiam még nincs ennyi idős, most lesz egy éves. Én kineveztem néhány játszós ruhát neki, abban mászkálhat kedvére. főleg a papánál érzi nagoyn jól magát, ott nagy füves terület van. szedi a füvet. addig hagyom, míg nem veszi a szájába. kergeti a hangyákat. magára borítja a vizet, stb. szval nem különb mint nálatok. én hagyom neki, utána kifürdetem belőle, nem is nagyon tudnék más csinálni ,mert a nem szóra egy vigyorgás a válasz és csinálja tovább:-) Imád hintázni, sokszor még enni is a hintában akar, hát legyen :-) még mindig jobb, mintha nem eszik semmit:-) Szóval a lényeg: legyen játszós ruhája, és neked is:-) a többi majd jön magától. amúgy végülis a kutya vize is csak víz, persze ha a kutya nem aggódik a táljáért túlzottan:-))
2009. aug. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kutya vizében pancsol(:-), tépi a kutyát, macskát (:-), leeszi a szőlőt a szőlőtőkéről (:-), feláll a kerti székek tetejére és ott kiabál (:-), már belefáradtam a sok tiltásba...

Egyetlen megoldás egy-egy 10 perc erejéig, ha kirakom a kiskádját teli vízzel és abban fürdik egy darabig. De hamar kiszáll és vizezik, öntöget, rohangászik a csaphoz, stb.

2009. aug. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam a csináljunk vízzel kézlenyomatot...nem jött be... Jobb buli volt minél előbb minél több vizet magára borítani...

De aztán a földrakosgatás a vödörbe lekötötte fél órára:-) Jövőre befittyen a homokozó:-)

2009. aug. 17. 10:06
 8/8 anonim ***** válasza:

Az jó, csak olyat vegyél amit le tudsz takarni (a macskák előszeretettel piszkítanak bele, ami viszont írtó veszélyes)

2. voltam

2009. aug. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!